OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Roku, 14.01.2024

1. DZIEŃ JUDAIZMU. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzić po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

2. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwa wzmaga się, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo wiary. Zapraszamy na modlitwę, od poniedziałku do soboty, o godz. 9:00.

3. KOLĘDA. Przeżywamy odwiedziny kolędowe w parafii. W gablocie ogłoszeń duszpasterskich i na parafialnej stronie internetowej podajemy całościowy program odwiedzin kolędowych. Odwiedziny kolędowe od godz. 17 do 20.

W okresie kolędowym Msze Święte codzienne, od poniedziałku do soboty, o godz. 9:00.

Jeśli proponowany termin kolędy nie odpowiada – proszę o kontakt (w zakrystii lub telefonicznie); odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

Zaproszenie złożone przed rokiem jest aktualne na kolejne lata. Rodziny, które nie złożyły zaproszenia proszone są o wypełnienie formularza i pozostawienie w zakrystii.

W tym tygodniu modlitwy kolędowe i błogosławieństwo dla mieszkańców następujących ulic:

poniedziałek – ul. POGODNA 2a–26 (numery parzyste)

wtorek – ul POGODNA 28–54 (numery parzyste)

środa – ul. POGODNA 1–31 (numery nieparzyste)

czwartek – ul. POGODNA 33–65 (numery nieparzyste)

piątek – ul. PIASZCZYSTA

sobota – ul. SIELSKA

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 17. stycznia – Św. Antoni, Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.

W piątek, 19. stycznia – Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych.

5. WSPARCIE PARAFIALNE. Za tydzień III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę wesprą fundusz grzewczy kościoła i plebanii. Dziękuję za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękuj za dobro spełnione w naszej wspólnocie, Bóg zapłać.

6. ŻYCZENIA. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywam dla solenizantów i jubilatów, dla modlących się w kościele i modlących z nami przez łącza internetowe, dla rodzin odwiedzonych w czasie kolędy i tych, które oczekują na spotkanie. Korzystającym z czasu ferii zimowych, życzę bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 14 stycznia

  9:00  W intencji Parafian

12:00  + Ryszard LESZCZYŃSKI, 15 rocznica śmierci

18:00  

PONIEDZIAŁEK, 15 stycznia

  9:00  

WTOREK, 16 stycznia

  9:00  

ŚRODA, 17 stycznia

  9:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 18 stycznia

  9:00  + Henryk PĘKALSKI, miesiąc po śmierc

PIĄTEK, 19 stycznia

  9:00  Z prośbą o łaskę zdrowia dla Danuty

SOBOTA, 20 stycznia

  9:00  W intencji Krystyny, o szczególną opiekę Matki Bożej

NIEDZIELA, 21 stycznia

  9:00  

12:00  + Eleonora, 20 rocznica śmierci, ++ Marta, Stanisław

18:00  

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Dnia 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, w sobotę, 3 lutego 2024 r., na uroczystą Mszę Św., do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 12.00. Eucharystię poprzedzi konferencja i czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.00.