OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa, 24.03.2024

1. WIELKI TYDZIEŃ. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. 

GORZKIE ŻALE dziś o godz. 17:30. 

Dzisiaj kończymy zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu; ofiary prosimy składać do puszki pod chórem. 

Polecamy świece, kartki świąteczne, baranki paschalne i torby miłosierdzia. Harcerze sprzedają palmy i ozdoby wielkanocne. 

We wtorek od godz. 9:30 będziemy budować Ciemnicę i Grób Pański; proszę o pomoc.

2. ROCZNICA USTANOWIENIA METROPOLII. W poniedziałek 25 marca przypada 32. rocznica ustanowienia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. W tym dniu zawierzmy Metropolię i jej mieszkańców pod opiekę Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 

W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia będziemy obchodzić w poniedziałek, 8 kwietnia br.

3. WIELKI CZWARTEK. Pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. 

W Bazylice Archikatedralnej o godz. 10:00 Msza Święta z poświęceniem Krzyżma. Wszyscy kapłani z Archidiecezji zaproszeni są do koncelebry tej Mszy Św. 

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ  w naszym kościele o godz. 18:00. 

Po Mszy Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji. W tym czasie za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny. Także za śpiew Przed tak wielkim Sakramentem można uzyskać odpust zupełny. Można go uzyskać także za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i adorację przez przynajmniej pół godziny.

Adoracja do godz. 21:00. Prosimy o zapisy na listach adoracyjnych.

4. WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ. Dzień męki i śmierci Chrystusa Pana. 

W Wielki Piątek obowiązuje post. Osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta oraz dwa skromne), osoby starsze (po 60. roku życia) i młodsze (od 14. do 18. lat) są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie spożywa się alkoholu. 

ADORACJA Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do godz. 21:00. 

DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.00 połączona z rozpoczęciem nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. 

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18:00. 

W Wielki Piątek za pobożny udział w obrzędach liturgicznych i za ucałowanie krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można uzyskać także za pobożne łączenie się przez pośrednictwo radia czy telewizji z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez papieża.

Fragment z książki
brewiarz.pl – 25-31 marca 2024 [ilg1324R]
brewiarz.pl
Ten materiał może być chroniony prawem autorskim.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. 

Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. ADORACJA do godz. 21:00.

5. WIELKA SOBOTA, WIGILIA PASCHALNA. Dzień ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. 

ADORACJA od godz. 9:00 do godz. 20:00. 

KORONKA do Miłosierdzia Bożego z nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. 

BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW na stół wielkanocny – o godz. 10:00, 12:00 i 14:00. Ofiary złożone podczas święcenia przeznaczone będą dla Parafian znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 

WIGILIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – w sobotni wieczór o godz. 20:00. Ofiary składane podczas liturgii są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemii Świętej. 

W sobotę prosimy o przyniesienie świec. 

PROCESJA REZUREKCYJNA, według wskazań liturgicznych – z soboty na niedzielę, na zakończenie WIGILII PASCHALNEJ, pierwszej Mszy Św. Zmartwychwstania Pańskiego. 

Od tego roku nie będzie procesji w niedzielny poranek i nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 rano.

6. ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. W czasie świąt wielkanocnych, w niedzielę i w poniedziałek, Msze Św. odprawimy jak w każdą niedzielę – o godz. 9:00, 12:00, 18:00.

7. ZMIANA CZASU. W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – z 30 na 31 marca – zmiana czasu z zimowego na letni; przesuniemy zegary o 1 godzinę do przodu, z godz. 2:00 na 3:00; śpimy godzinę krócej.

8. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA. Do konfesjonału zapraszamy codziennie: do środy – przed nabożeństwami, od czwartku – bezpośrednio po celebracjach liturgicznych.

9. POŻEGNANIE. W poniedziałek, 18 marca, Pan powołał do siebie naszą Siostrę śp. Teresę KOZANECKĄ z ul. Majowej. Ceremonie pogrzebowe odbyły się w czwartek i piątek. Miłosierdziu Bożemu polecajmy duszę śp. Teresy. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

10. ŻYCZENIA. Gości, Parafian oraz modlących się z nami przez łącza internetowe zapraszam do udziału w liturgiach, zwłaszcza w celebracji Triduum Sacrum. Zapewniam o modlitewnej pamięci.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 24 marca

  9:00  + Franciszek, 31 rocznica śmierci

12:00  + Stanisław, 41 rocznica śmierci, ++ Feliksa, Ludwik

18:00  ++ Rodzice: Tadeusz, (6 rocznica śmierci) i Krystyna

PONIEDZIAŁEK WIELKIEGO TYGODNIA, 25 marca

18:00  

WTOREK WIELKIEGO TYGODNIA, 26 marca

  9:00  

ŚRODA WIELKIEGO TYGODNIA, 27 marca

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy

WIELKI CZWARTEK, 28 marca

18:00  Intencja ks. proboszcza

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ, 29 marca

18:00  Liturgia wielkopiątkowa

WIELKA SOBOTA, WIGILIA PASCHALNA, 30 marca

20:00  W intencji Parafian, Gości i wszystkich modlących się z nami

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31 marca

  9:00  O łaskę błogosławieństwa Bożego dla Anny, Urszuli i całej Rodziny

12:00  + Jadwiga DZIEDZIC, 12 rocznica śmierci

18:00  

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 1 kwietnia

  9:00  + Janina, 3 rocznica śmierci, ++ Pelagia, Jan

12:00  

18:00  W intencji Wspólnoty Św. Józefa

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. „Na progu Paschy”, które odbędą się w Wielkim Tygodniu, w dniach od 25 do 27 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Gulicki – Ojciec Duchowny AWSD w Szczecinie.

Podobnie jak w poprzednich latach, w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, będzie miała miejsce „Noc Konfesjonałów”. W bieżącym roku, przez całą noc z 29 na 30 marca br., w godzinach od 22.00 do 6.00, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także przybyłych z zagranicy na Święta, aby skorzystali z tej możliwości duchowego przygotowania się do Wielkanocy.

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek, 22 marca br. Zgłoszenia i szczegóły pielgrzymki u księdza proboszcza.

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową www.radioplus.pl/szczecin