OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024

1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne: dzisiaj – w czasie każdej Mszy Św., w tygodniu – codziennie – o godz. 18:00. Wyjątkowo we wtorek nie będzie porannej Mszy Św. Rekolekcje prowadzi ks. Mirosław Lech z Ukrainy.

2. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Św., ok. 18:30. Gorzkie Żale w niedziele o godz, 17:30.

3. ODPUSTY. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

4. NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY. Wczoraj rozpoczęła się Ogólnopolska Nowenna w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i poszanowania Życia Ludzkiego.Codzienna modlitwa do niedzieli 24 marca br.

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu we wtorek, 19 marca patronuje nam – Św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Patron Kościoła powszechnego; człowiek sprawiedliwy, pełen pokory i odwagi, wierności i zaufania; patron dobrej śmierci; według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa.

6. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. W najbliższą sobotę, 23 marca o godz. 19:00, w Policach-Jasienicy odbędzie się Misterium Pasyjne, przy kościele parafialnym, w ruinach Klasztoru Augustiańskiego.

7. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS. Polecamy świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne i baranki paschalne. Są także do napełnienia torby miłosierdzia dla potrzebujących. W następną niedzielę harcerze będą sprzedawać palmy i ozdoby wielkanocne.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu proszę składać do puszki przy wyjściu z kościoła.

8. WSPARCIE DLA KOŚCIOŁA. Dzisiaj III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę wspierają fundusz grzewczy. Dziękuję za zaufanie, wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

9. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PALM. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

10. ŻYCZENIA. W Liturgii Godzin (brewiarz) modlimy się słowami: „Przed Tobą, Ojcze, stajemy skruszeni i obciążeni winami, a niosąc w sobie bezsilną samotność, szukamy Twojej pomocy. Bo przecież jesteś troskliwym pasterzem I nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się zwrócił do Ciebie w pokorze, a przez to życie otrzymał.” Gości, Parafian oraz modlących się z nami przez łącza internetowe zapraszamy do udziału w rekolekcjach, zapewniając o modlitewnej pamięci.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 17 marca

  9:00  + SYS, 25 Msza Św. gregoriańska

12:00  ++ Waldemar, Dariusz, ++ z obu Rodzin

18:00  ++ Jan, Lidia, 1 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 18 marca

17:00  + Krystyna SYS, 26 Msza Św. gregoriańska

18:00  + Waldemar, 3 rocznica śmierci

WTOREK, 19 marca

17:00  + Krystyna SYS, 27 Msza Św. gregoriańska

18:00  W pewnej intencji

ŚRODA, 20 marca

17:00  + Krystyna SYS, 28 Msza Św. gregoriańska

18:00  W intencjach nowennowych. W intencji Teresy, z wdzięcznością i prośbą

CZWARTEK, 21 marca

  9:00  + Krystyna SYS, 29 Msza Św. gregoriańska

18:00  + Teresa KOZANECKA, Msza Św. pogrzebowa

PIĄTEK, 22 marca

17:00  + Krystyna SYS, 30 Msza Św. gregoriańska

18:00  ++ Jan, Zofia, ++ z Rodziny

SOBOTA, 23 marca

18:00  + Zbigniew GABRYEL, 5 rocznica śmierci

NIEDZIELA PALMOWA, 24 marca

  9:00  + Franciszek, 31 rocznica śmierci

12:00  + Stanisław, 41 rocznica śmierci, ++ Feliksa, Ludwik

18:00  ++ Rodzice: Tadeusz, (6 rocznica śmierci) i Krystyna

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową www.radioplus.pl/szczecin

Zwyczajem poprzednich lat, Sanktuarium Świętego Józefa w Szczecinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, w piątek, 22 marca br. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele św. Józefa na Pomorzanach o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl, w zakładce ‘Szczecin Pomorzany – Czerwona św. Józefa’. 

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek, 22 marca br. Zgłoszenia i szczegóły pielgrzymki – u księdza proboszcza. 

Zapraszamy środowiska akademickie, młodzież, kandydatów do bierzmowania i wiernych do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej, która przejdzie ulicami Szczecina w intencjach naszej Ojczyzny i wyboru nowego Pasterza dla Archidiecezji. W piątek 22 marca br. o godz. 20.00 gromadzimy się na Placu Lotników, gdzie nastąpi rozpoczęcie modlitwy, a następnie przejdziemy ulicami miasta na Jasne Błonia, gdzie przy figurze Św. Jana Pawła II nastąpi jej zakończenie.

Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. „Na progu Paschy”, które odbędą się w Wielkim Tygodniu, w dniach od 25 do 27 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Gulicki – Ojciec Duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Plan rekolekcji: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną. Możliwość spowiedzi w dni rekolekcyjne od 18.00 do 21.00.

Parafia pw. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, ul. Św. Ducha 9 zaprasza na obchody Jubileuszowe związane z 50- tą rocznicą powstania parafii. W niedzielę 17 marca br. o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.