OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024

1. NIEDZIELA „LAETARE”. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”, bowiem wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Warto uczynić pewne podsumowanie i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Św., ok. 18:30. Gorzkie Żale w niedziele o godz, 17:30. Zapraszamy.

3. ODPUSTY. Przypominamy: za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W ramach wielkopostnego przygotowania do świąt wielkanocnych rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od następnej niedzieli, tj. od 17 do 20 marca.

Nauki rekolekcyjne odbędą się: w niedzielę – w czasie każdej Mszy Św., w tygodniu – codziennie, do środy – o godz. 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Lech z Ukrainy.

5. ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA. W środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego módlmy się w intencji papieża.

6. MISTERIA MĘKI PAŃSKIEJ. Klerycy Arcybiskupiego Wszego Seminarium Duchownego, z Ks. Rektorem, zapraszają na Misterium Pasyjne w dniach: 15, 16 i 17 marca (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20:00, w kościele seminaryjnym.

W sobotę, 23 marca o godz. 19:00 w Policach-Jasienicy odbędzie się kolejne Misterium Pasyjne, przy kościele parafialnym, w ruinach Klasztoru Augustiańskiego.

7. NARODOWA NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w ogólnopolską modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, codziennie od 16 do 24 marca.

8. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS. Polecamy baranki wielkanocne, kartki świąteczne i świece na stół wielkanocny. Są do napełnienia Torby Miłosierdzia dla potrzebujących. Poprzez nabywanie naszych propozycji tworzymy fundusz Caritas.

9. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Za tydzień III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę wesprą fundusz grzewczy. Dziękuję za zaufanie, wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

10. ŻYCZENIA. Połowa Wielkiego Postu za nami. Jakie jest moje przygotowanie na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem? Jedną z okazji będą rekolekcje wielkopostne.

W Liturgii Godzin modlimy się słowami: „W tym świętym czasie powrotu do Ciebie, gdy dajesz łaskę pokuty, o miłosierdzie błagamy z nadzieją, i zło naprawić pragniemy.”

Parafianom, Gościom i modlącym się z nami przez łącza internetowe życzę łaski wewnętrznego pokoju, wyciszenia i medytacji.

NIEDZIELA, 10 marca

9:00  + Jerzy, 31 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  + Waldemar, 7 rocznica śmierci

18:00  + Krystyna SYS, 18 Msza Św. gregoriańska

PONIEDZIAŁEK, 11 marca

18:00  + Stefania, 6 rocznica śmierci, + Róża, 6 rocznica śmierci

WTOREK, 12 marca

9:00  + Krystyna SYS, 20 Msza Św. gregoriańska

ŚRODA, 13 marca

18:00  W intencjach nowennowych. Dziękując Panu Bogu za dar życia Grzegorza Krupińskiego, z prośbą o łaskę zdrowia i potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej

CZWARTEK, 14 marca

9:00  + Krystyna SYS, 22 Msza Św. gregoriańska

PIĄTEK, 15 marca

18:00  + Krystyna SYS, 23 Msza Św. gregoriańska

SOBOTA, 16 marca

18:00  ++ Izabela, Jan CZAŁCZYŃSCY, ++ z Rodziny

NIEDZIELA, 17 marca

9:00  + Krystyna SYS, 25 Msza Św. gregoriańska

12:00  ++ Waldemar, Dariusz, ++ z obu Rodzin

18:00  ++ Jan, Lidia, 1 rocznica śmierci

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową www.radioplus.pl/szczecin

Zwyczajem poprzednich lat, Sanktuarium Świętego Józefa w Szczecinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, w piątek, 22 marca br. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele św. Józefa na Pomorzanach o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl, w zakładce ‘Szczecin Pomorzany – Czerwona św. Józefa’.

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek, 22 marca br. Zgłoszenia i szczegóły pielgrzymki – u księdza proboszcza.