OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkanocy, 21.04.2024

1. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. To tydzień szczególnych modlitw za powolnych oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

W naszym dekanacie Parafia Świętej Rodziny wraz z klerykami naszego Seminarium Duchownego zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa w piątek, 26 kwietna, na godz. 18:00. Po wspólnej modlitwie krótkie spotkanie o tematyce powołaniowej. Zapraszamy.

2. UROCZYSTOŚCI PARAFIALNE. Przed nami ważne uroczystości w parafii:

Pierwsza Komunia – w niedzielę, 12. maja o godz. 12:00.

Rocznica Komunii – w niedzielę, 19. maja, o godz. 12:00.

Inauguracja relikwii Św. Jana Pawła II w nowym relikwiarzu i relikwiarium – w sobotę, 18 maja o godz. 18:00.

Odpust parafialny – w poniedziałek, 17. czerwca o godz. 18:00 z ceremonią liturgicznej instalacji relikwii Św. Brata Alberta w nowym relikwiarzu i relikwiarium.

3. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Wyznaczony czas mija w uroczystość Trójcy Najświętszej, w niedzielę, 26 maja br. 

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, patron Polski, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszy najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii. 

5. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca, nasze ofiary składane na tacę wspierają fundusz grzewczy. Pomimo zakończenia sezonu grzewczego, płatności za miniony okres pozostają do uregulowania. Prosimy o wsparcie.

Dziękuję za zaufanie, wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

6. OGÓLNOPOLSKA NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW. Za tydzień, w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. 

Ofiary, które zostaną złożone przy wyjściu z kościoła, przeznaczymy na środki transportu dla polskich misjonarzy.

7. ŻYCZENIA. Solenizantom, jubilatom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe życzę, byśmy po powrocie do naszych domów, poprzez udział we Mszy Świętej, wzmocnieni pewnością – obdarowywali ofiarną miłością wszystkich spotkanych na naszej drodze. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 21 kwietnia

  9:00  + Janina JÓZEFIAK, w pół roku po śmierci

12:00  + Teresa KOZANECKA, miesiąc po śmierci

18:00  + Małgorzata WÓJCICKA

PONIEDZIAŁEK, 22 kwietnia

18:00  + Krzysztof CYRULIŃSKI, w 3. rocznicę śmieci, z prośbą o łaskę oglądania Boga twarzą w twarz

WTOREK, 23 kwietnia

  9:00  Z podziękowaniem za dotychczasowe łaski i z prośbą o dalszą opiekę za pośrednictwem Św. Wojciecha

ŚRODA, 24 kwietnia

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 25 kwietnia

  9:00  

PIĄTEK, 26 kwietnia

18:00  

SOBOTA, 27 kwietnia

18:00  W intencji Reginy, z prośbą o łaskę uzdrowienia oraz w intencji Józefa, z podziękowaniem za łaskę zdrowia

NIEDZIELA, 28 kwietnia

  9:00  Z prośbą łaskę zdrowia dla Anny

12:00  ++ Barbara, Stanisław, RUSIN, ++ Józefa, Kazimierz NOWICY, ++ z Rodziny

18:00  + Ks. Zdzisław KOCH, w dniu urodzin

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W sobotę, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 3. rocznicę śmierci Śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego; w poniedziałek, 29 kwietnia br., 17. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w środę, 1 maja br., 14. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu. 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja br. nastąpi Inauguracja obchodów związanych z Rokiem Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W tym dniu Inauguracja będzie miała miejsce w każdej wspólnocie parafialnej podczas niedzielnych Mszy Św., a wieczorem, jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie obchodów Roku Św. Ottona. Ksiądz Biskup Zbigniew serdecznie nas zaprasza i zachęca abyśmy wraz z siostrami zakonnymi, osobami życia konsekrowanego, nadzwyczajnymi szafarzami, przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza – wspólnie przeżyli na Mszy Św. uroczystą Inaugurację Roku Ottonowego.