OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Chrztu Pańskiego, 7.01.2024

1. NIEDZIELA CHRZTU ŚWIĘTEGO. Dziś w liturgii celebrujemy Święto Chrztu Pańskiego.

Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa.

Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

Dzisiejszy dzień jest dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy przynieśli nas do świątyni, by nas ochrzcić.

W czasie Mszy Świętych odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z polską tradycją przedłużymy okres śpiewana kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Od jutra rozpoczną się odwiedziny kolędowe. W gablocie ogłoszeń duszpasterskich i na parafialnej stronie internetowej jest zamieszczony program tegorocznej kolędy.

Odwiedziny kolędowe od godz. 17 do 20.

W okresie kolędowym Msze Święte codzienne, od poniedziałku do soboty, o godz. 9:00.

Zaproszenie złożone przed rokiem jest zaproszeniem na kolejne lata. Rodziny, które w ubiegłym roku nie przyjęły kolędy proszone są o wypełnienie formularza i pozostawienie w zakrystii.

Jeśli zaproponowany termin kolędy nie odpowiada, proszę o kontakt (w zakrystii lub telefonicznie); odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

W tym tygodniu odwiedzę rodziny zamieszkałe na ulicach:

poniedziałek – ul. ZEGADŁOWICZA 2–20 (numery parzyste)

wtorek – ul KĄPIELISKOWA, ul. ZEGADŁOWICZA 24–36 (numery parzyste)

środa – ul. JAWOROWA 2–52 (numery parzyste)

czwartek – ul. JAWOROWA 54–72 (numery parzyste)

piątek – ul. JAWOROWA 7–51 (numery nieparzyste)

sobota – ul. JAWOROWA 53–79 (numery nieparzyste)

3. ŻYCZENIA. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i wszelkie jubileusze przekazuję najserdeczniejsze życzenia wspierając modlitewnie.

NIEDZIELA, 7 stycznia

9:00  + Andrzej MICHAŁOWSKI, o wieczne życie w niebie, z okazji urodzin

12:00  W pewnej intencji

18:00  + Antoni CYRULIŃSKI, w 63. rocznicę śmierci, z prośbą o łaskę wieczności z Bogiem