OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Roku, 21.01.2024

1. NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed 5. laty Niedzielę Słowa Bożego. Niech będzie inspiracją do częstszego sięgania po Słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń naszego życia.

2. MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na szczególną, codzienną, modlitwę o godz. 9:00.

3. DZIEŃ ISLAMU. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Z wyznawcami tej religii łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. KOLĘDA. W tym tygodniu zakończymy odwiedziny kolędowe w parafii. Spotkania kolędowe od godz. 17 do 20. Msze Święte codzienne, do soboty, o godz. 9:00.

Jeśli zaproponowany termin kolędy nie odpowiada – proszę o kontakt (w zakrystii lub telefonicznie); odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

Zaproszenie złożone przed rokiem jest aktualne na kolejne lata. Rodziny, które nie złożyły zaproszenia proszone są o wypełnienie formularza i pozostawienie w zakrystii.

W tym tygodniu modlitwa i błogosławieństwo dla mieszkańców następujących ulic:

poniedziałek – ul. MAJOWA 4–12 (numery parzyste)

wtorek – ul MAJOWA 14–44 (numery parzyste)

środa – ul. MAJOWA 1–29 (numery nieparzyste)

czwartek – GAJÓWKA-OWCZARY, DOLINA 7. MŁYNÓW

piątek i sobota – UZUPEŁNIENIA KOLĘDOWE

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 24. stycznia – Św. Franciszek Salezy, według niego każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.

W czwartek, 25. stycznia – Św. Paweł, Apostoł Narodów, mocno przeżył spotkanie z Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.

W piątek, 26. stycznia – Św. Św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

6. OGRZEWANIE W KOŚCIELE. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, nasze ofiary składane na tacę tworzą fundusz grzewczy kościoła i plebanii. Prosimy o wsparcie i dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękuję za każde dobro świadczone w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Błogosławieństwa Bożego i daru zdrowia przyzywam dla solenizantów i jubilatów tygodnia, dla modlących się w kościele i będących z nami przez łącza internetowe, dla rodzin odwiedzonych w czasie kolędy i tych, które oczekują na spotkanie.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 21 stycznia

  9:00 W intencji Parafian

12:00  + Eleonora, 20 rocznica śmierci, ++ Marta, Stanisław

18:00  ++ Kazimierz GOTFRYD, Stanisław KAPELUSZNY, Józefa KOSYŁO, Władysław KIRAGA

PONIEDZIAŁEK, 22 stycznia

  9:00  

WTOREK, 23 stycznia

  9:00  

ŚRODA, 24 stycznia

  9:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 25 stycznia

  9:00  + Wojciech CZARNUCH, Msza Św. pogrzebowa

PIĄTEK, 26 stycznia

  9:00  + Beata KORZENIOWSKA, 3 rocznica śmierci

SOBOTA, 27 stycznia

  9:00  + Ks. Zdzisław KOCH, 2 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 28 stycznia

  9:00  

12:00  ++ Rodziców: Helena, Alfons, o dar nieba

18:00  + Pelagia WALKOWIAK

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Dnia 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, w sobotę, 3 lutego 2024 r., na uroczystą Mszę Św., do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 12.00. Eucharystię poprzedzi konferencja i czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.00. 

27 stycznia br.(sobota), o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wybitnych Szczecińskich Artystów. W koncercie weźmie udział ponad 100 muzyków, w tym dwa chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Partie solowe zaśpiewa znakomita wokalistka jazzowa – Jolanta Szczepaniak, a recytacje wykona aktor Teatru Współczesnego – Przemysław Walich. Kierownictwo muzyczne: Szymon Wyrzykowski.Organizator: Chór Akademicki im. Prof. Szyrockiego ZUT. Wstęp wolny.