OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024

1. NABOŻEŃSTWA PASYJNE. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.

2. ODPUSTY WIELKOPOSTNE. Wielki Post jest czasem szczególnego działania Pana oraz wchodzenia na drogę pokuty i nawrócenia.

W tym czasie można zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania kary czyśćcowej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.

Do zwykłych warunków odpustu należą: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W piątki Wielkiego Postu za odmówienie przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu” po Komunii Św. można zyskać odpust zupełny. 

Odpust zupełny można uzyskać także za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (ten odpust można uzyskać codziennie, także poza Wielkim Postem) i za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali.

Za odprawienie (przynajmniej trzydniowych) rekolekcji wielkopostnych, także można uzyskać odpust zupełny.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. W naszej wspólnocie rekolekcje odbędą się w dniach od 17 do 20 marca br., tj. od V Niedziela Wielkiego Postu. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

4. NIEDZIELA AD GENTES. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to Niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy, w tym roku pod hasłem ”W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie dzieło misyjne Kościoła. Przy wyjściu z kościoła poprosimy o ofiarę do puszki. W Środę Popielcową wspieraliśmy Ukrainę; zebraną kwotę 561 zł. przekazaliśmy do Caritas Polska, serdeczne Bóg zapłać.

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu w czwartek, 22. lutego – przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o papieżu Franciszku, Następcy Świętego Piotra, który prosi o to wsparcie.

6. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dzisiaj III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę wesprą fundusz grzewczy kościoła i plebanii. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto, serdeczne Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Wielki Post nie jest „chwilową przerwą w dogadzaniu sobie”. Jest czasem, w którym głębiej poznajemy swoją duchowość, a przepracowując z pomocą łaski Bożej słabe strony własnego charakteru, stajemy się ludźmi wolnymi – zachowującymi właściwy dystans do spraw doczesnych. Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się z nami przez łącza internetowe życzę wewnętrznego pokoju, wyciszenia i medytacji.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 18 lutego

  9:00  W pierwszą rocznicę ślubu, aby Matka Boża z Jezusem była z nami na dalszej drodze naszego życia

12:00  + Tadeusz, 3 rocznica ślubu, + Regina

18:00  + Mirosława, 5 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 19 lutego

18:00  O szczęśliwą wieczność dla ++ Michała, Franciszki i Ks. Andrzeja

WTOREK, 20 lutego

  9:00  W pewnej intencji

ŚRODA, 21 lutego

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 22 lutego

  9:00  + Krystyna SYS, 1 Msza Św. gregoriańska

PIĄTEK, 23 lutego

18:00  + Krystyna SYS, 2 Msza Św. gregoriańska

SOBOTA, 24 lutego

18:00  + Krystyna SYS, 3 Msza Św. gregoriańska

NIEDZIELA, 25 lutego

  9:00  + Wojciech CZARNUCH, miesiąc po pogrzebie

12:00  + Henryk, 40 rocznica śmierci, + Regina, 41 rocznica śmierci

18:00  + Krystyna SYS, 4 Msza Św. gregoriańska

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową kasyno gry automaty 

Klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie zapraszają na „Misterium Pasyjne”, które odbędzie się 15, 16, 17 marca br. (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym ul. Papieża Pawła VI nr 2. Serdecznie zapraszamy. 

Ks. Mateusz Macinkiewicz SDB dyrektor Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, Szczecin ul. Ku Słońcu 124 wraz z nauczycielami i społecznością szkoły zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 24 lutego br. (sobota), w godz. od 10.00 do 13.00. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 obejmie grupy zerowe i klasy pierwsze.