OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024

1. KOMUNIKAT NUNCJATURY APOSTOLSKIEJ W POLSCE. Z dniem 24 lutego 2024 r. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z posługi Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Administratorem Apostolskim sede vacante (stolicy wakującej) został mianowany Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, który sprawuje władzę w imieniu papieża i zapewnia zarządzanie diecezją do czasu wyłonienia nowego biskupa diecezjalnego.

2. NIEDZIELA „AD GENTES”. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć dzieło misyjne przez złożenie ofiary do puszki; prosimy o wsparcie dzieł misyjnych.

W minioną niedzielę wspieraliśmy fundusz grzewczy. Dziękuję za wszelkie wsparcie, duchowe i materialne. Serdeczne Bóg zapłać.

3. MODLITWA ZA OJCZYZNĘ. Na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego modlitwy w intencji pojednania między Polakami i pomyślność naszej Ojczyzny, podczas Mszy Świętych, od dzisiejszej niedzieli do V Niedzieli Wielkiego Postu, będziemy odmawiać modlitwę przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli.

4. NABOŻEŃSTWA PASYJNE. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki, po Mszy Świętej, ok. godz. 18:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.

5. ODPUSTY WIELKOPOSTNE. Łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania kary czyśćcowej za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, można uzyskać: w piątki Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu” po Komunii Św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego, za odprawienie Drogi Krzyżowej, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, za odprawienie (przynajmniej trzydniowych) rekolekcji wielkopostnych.

6. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek – w tym tygodniu wyjątkowo – od 17:00 okazja do spowiedzi św., o 17:30 nabożeństwo pierwszopiątkowe, o 18:00 Msza Św., o 18:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W sobotę od 10:00 odwiedziny chorych i seniorów; o 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, adoracja, modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych.

7. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS. Od następnej niedzieli będziemy mogli nabywać baranki wielkanocne, kartki świąteczne i świece na stół wielkanocny. Poprzez nabywanie naszych propozycji tworzymy fundusz Archidiecezjalnego i Parafialnego Zespołu Caritas, by wspierać szlachetne dzieła w parafii i diecezji.

8. ŻYCZENIA. W Liturgii Godzin (modlitwa brewiarzowa, to liturgiczna modlitwa sięgająca czasów starożytności sprawowana w określonych porach dnia i nocy) modlimy się słowami: „Ten czas przeżyjmy w skupieniu, Krótsze niech będą rozmowy, Skromniejsze nasze posiłki, Więcej czuwania nad sobą”.

Parafianom, Gościom i modlącym się z nami przez łącza internetowe życzę wewnętrznego pokoju, wyciszenia i medytacji.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 25 lutego

  9:00  + Wojciech CZARNUCH, miesiąc po pogrzebie

12:00 W intencji Urszuli, z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej

18:00  + Krystyna SYS, 4 Msza Św. gregoriańska

PONIEDZIAŁEK, 26 lutego

18:00  + Krystyna SYS, 5 Msza Św. gregoriańska

WTOREK, 27 lutego

  9:00  + Krystyna SYS, 6 Msza Św. gregoriańska

ŚRODA, 28 lutego

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 29 lutego

  9:00  + Krystyna SYS, 8 Msza Św. gregoriańska

PIĄTEK, 1 marca

18:00  + Krystyna SYS, 9 Msza Św. gregoriańska

SOBOTA, 2 marca

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej

NIEDZIELA, 3 marca

  9:00  

12:00 

18:00  + Krystyna SYS, 11 Msza Św. gregoriańska

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową http://parafiaglebokie.pl/legalne-kasyna-online/ 

Klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie zapraszają na „Misterium Pasyjne”, które odbędzie się 15, 16, 17 marca br. (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym ul. Papieża Pawła VI nr 2. Serdecznie zapraszamy. 

Zwyczajem poprzednich lat, Sanktuarium Świętego Józefa w Szczecinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, w piątek, 22 marca br. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele św. Józefa na Pomorzanach o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: podobne do total casino, w zakładce ‘Szczecin Pomorzany – Czerwona św. Józefa’.