OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 33 Niedziela Roku, 19.11.2023

1. ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Dziś po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Trzeba dostrzegać ich codziennie”. Papież Franciszek w Światowym Dniu Ubogich: „Pomyślmy o tych, którzy są uciskani, utrudzeni, marginalizowani, o ofiarach wojen i tych, którzy opuszczają swoją ziemię z narażeniem życia; o tych, którzy nie mają chleba, pracy i nadziei. Dzielmy się chlebem. Nędza jest skandalem”.
Może i w naszym sąsiedztwie, czy okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. WYPOMINKI. Modlitwa za zmarłych w naszym kościele przez cały listopad, 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Formularze na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. OFIAROWANIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli. Msza Św. we wtorek tradycyjnie o godz. 9:00.

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek, 20. listopada – Św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem;

W środę, 22. listopada – Św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Panom Dariuszowi i Wojciechowi dziękujemy za zaangażowanie w uświetnienie piękna liturgii i życzymy zdrowia oraz muzykowania na chwałę Pana Boga i dla naszego uświęcenia. Panom składam serdeczne podziękowania i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze;

W piątek, 24. listopada – Św. Św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

5. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dzisiaj III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę tworzą fundusz naprawczo-grzewczy kościoła i plebanii. Prosimy o wsparcie i dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.
W minionym tygodniu prace trwały przy korygowaniu zieleni wokół kościoła.

6. KU KOŃCOWI ROKU KOŚCIELNEGO. Zwolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

7. ŻYCZENIA. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia.

Usłyszeliśmy dzisiaj przypowieść o talentach. Każdy z nas otrzymał jakiś szczególny dar od Boga, jakieś uzdolnienia. Niech to wszystko służy nam i innym we wzrastaniu w dobrym.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 19 listopada

  9:00  + Marianna, 31 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  ++ Teresa, Tadeusz ZIÓŁKOWSCY

18:00  + Janina JÓZEFIAK, miesiąc po pogrzebie

PONIEDZIAŁEK, 20 listopada

18:00  + Maria, 7 rocznica śmierci, ++ z Rodziny KRAJEWSKICH

WTOREK, 21 listopada

  9:00  

ŚRODA, 22 listopada

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 23 listopada

  9:00  

PIĄTEK, 24 listopada

18:00  O Boże błogosławieństwo dla Stasia GWARY oraz o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Klaudii GWARY

19:00  + Maria STAWARZ, miesiąc po pogrzebie

SOBOTA, 25 listopada

18:00  O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Grzegorza KRUPIŃSKICH oraz o dary Ducha Św. dla ich Dzieci

18:00  W intencji Rity w Dniu Urodzin z prośbą o wszelkie potrzebne łaski i z podziękowaniem za dary otrzymane od Pana

NIEDZIELA, 19 listopada

  9:00  ++ z Rodzin PTASZYŃSKICH i KIWILSZÓW

12:00  + Lidia, ++ Jej Rodzice

18:00  O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla Ks. Romana, niech Matka Boża prowadzi Go w kapłaństwie i opiekuje się Jego Rodziną