OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 32 Niedziela Roku, 12.11.2023

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 listopada 2023 r. – 32 Niedziela Roku. Rok A

1. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Konferencja Episkopatu Polski organizują XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. W tym roku wsparciem obejmujemy cały Bliski Wschód. Omadlamy pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających się z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Możemy wesprzeć tę akcję składając ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. WYPOMINKI. Modlitwa za zmarłych w naszym kościele przez cały listopad, 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Formularze na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 13. listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), Pierwsi Męczennicy Polscy, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, w piątek, 17. listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka, w sobotę, 18. listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

4. WSPARCIE DLA KOŚCIOŁA. Za tydzień III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę tworzą fundusz naprawczo-grzewczy kościoła i plebanii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

5. ŻYCZENIA. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. W nadchodzącym tygodniu miejmy otwarte oczy na Boże działanie w małych rzeczach, w spotkanych ludziach i w zdarzeniach. Dostrzegajmy tych, którzy potrzebują naszego otwartego serca.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 12 listopada

  9:00  ++ Stanisława, Józef BIERNACZYK

12:00  W intencji Synowej i Jej Syna, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo

18:00  + Witold, ++ z Rodziny SAWICZ

PONIEDZIAŁEK, 13 listopada

18:00 + Eugenia KIONA

WTOREK, 14 listopada

  9:00  ++ Janina, Jan, Irena, Witold

ŚRODA, 15 listopada

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 16 listopada

  9:00  

PIĄTEK, 17 listopada

18:00  + Manfred REBHUHN, 2 rocznica śmierci

SOBOTA, 18 listopada

18:00  W intencji Karoliny (imieninowe wsparcie) i Pawła

NIEDZIELA, 19 listopada

  9:00  + Marianna, 31 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  ++ Teresa, Tadeusz ZIÓŁKOWSCY

18:00  + Janina JÓZEFIAK, miesiąc po pogrzebie