OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 Niedziela Roku, 5.11.2023

1. WYPOMINKI. Modlitwa za zmarłych w naszym kościele w listopadzie, 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Formularze na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

2. ODPUSTY ZA ZMARŁYCH. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy w ich intencji, spełniwszy zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA. W poniedziałek, 6 listopada, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa w intencji Wspólnoty Świętego Józefa i nabożeństwo ku czci Świętego Józefa. Zapraszam mężczyzn ze Wspólnoty na rotację modlitw oraz osoby, które pragną polecać się opiece Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W sobotę, 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00.

Modlitewną pamięcią ogarniemy wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Zapraszam na wspólną modlitwę.

5. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. W następną niedzielę, 12 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą otoczymy ofiary trzęsienia ziemi w Syrii, rosnącą dyskryminację chrześcijan w Ziemi Świętej, a szczególnie prosić będziemy o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu.

6. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam:  w piątek, 10. listopada – Św Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła, w sobotę, 11. listopada –  Św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim.

7. ŻYCZENIA. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. Niech nadchodzący tydzień będzie czasem dzielenia się z innymi chrześcijańską nadzieją i radością.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 5 listopada

  9:00  + Janina JÓZEFIAK, intencja od Żywego Różańca

12:00  + Andrzej, 7 rocznica śmierci, o zbawienie wieczne

18:00  ++ Pelagia, Helena, Konrad, Henryk, Werner, ++ z rodziny Bierzyńskich i Narlochów

PONIEDZIAŁEK, 6 listopada

18:00  W intencjach Wspólnoty Św. Józefa

WTOREK, 7 listopada

  9:00  

ŚRODA, 8 listopada

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 9 listopada

  9:00  

PIĄTEK, 10 listopada

18:00  

SOBOTA, 11 listopada

18:00  + Janina JÓZEFIAK, intencja od Żywego Różańca

NIEDZIELA, 12 listopada

  9:00  ++ Stanisława, Józef BIERNACZYK

12:00  W intencji Synowej i Jej Syna, z prośbą o opiekę Bożą i błogosławieństwo

18:00  + Witold, ++ z Rodziny SAWICZ

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br., o godz. 10.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy poczty sztandarowe, harcerzy, wspólnoty i grupy modlitewne Archidiecezji, środowiska kombatanckie i patriotyczne oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro umiłowanej Ojczyzny. 

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych „Taize – Ljubljana” w dniach od 27 grudnia br. do 1 stycznia 2024 r., wiek uczestników od 18 do 35 lat. Koszt: podróż i ubezpieczenie 600 zł, pakiet uczestnika 80 euro. Zgłoszenia do 15 listopada br., zapisy i szczegółowe informacje bezpośrednio u Ks. Mateusza Macinkiewicza SDB – Dyrektora Szkół Salezjańskich w Szczecinie.