OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Wniebowstąpienie Pańskie, 12.05.2024

1. PIERWSZA KOMUNIA. Dzisiaj dzień Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 12:00 uroczystość komunijna. Biały Tydzień – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00.

W następną niedzielę, 19 maja o godz. 12:00 – rocznica ubiegłorocznej Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 12:00.

2. NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE. W jutrzejszy poniedziałek przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Św. Jana Pawła II. To dzień Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. 

O godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i Procesja Fatimska wokół kościoła.

Przypomnijmy: 13. każdego miesiąca, od maja do października, odprawiamy Mszę Św. zbiorową w intencji próśb i podziękowań, a nade wszystko z uwielbieniem Matki Bożej, w intencjach przynoszonych w sercu. Zapraszamy.

3. MARYJNY MAJ. Przeżywamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. 

Zapraszamy Parafian i modlących się z nami przez łącza internetowe do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką.

4. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W ubiegły piątek, poprzez nowennę do Ducha Świętego rozpoczęliśmy przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela. 

Nowennę odprawiamy codziennie w połączeniu z nabożeństwem majowym.

5. UROCZYSTE WPROWADZENIE RELIKWII. W najbliższą sobotę, 18 maja, w 104. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła o godz. 18:00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II w nowym relikwiarzu i relikwiarium. Ceremoniom przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup prof. Henryk Wejman. Zapraszamy.

Relikwiarium to metalowa gablota służąca do przechowywania i eksponowania relikwiarza, w którym umieszczone są relikwie świętego. Całość wykonana jest ze stali i szlifowanego mosiądzu, ze szkłem antywłamaniowym i zamkiem zabezpieczającym. 

6. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA. Przypominamy, by w okresie wielkanocnym, do 26 maja br., przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. 

Przypomnijmy: spowiedź w naszym kościele codziennie przed nabożeństwami. 

7. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

We wtorek, 14 maja – Św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – Św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej Ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, dla obrony wiary nie wahał się złożyć swego życia w ofierze. 

8. ŻYCZENIA. Solenizantom tego tygodnia i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii Świętej przekazuję życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecam modlitwom Wszechmogącego Pana. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 11 maja

18:00  

NIEDZIELA, 12 maja

  9:00  + Danuta SOSNOWSKA, 2 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców, Rodzeństwa i zaproszonych Gości

18:00  W 41. rocznicę urodzin Zofii, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

PONIEDZIAŁEK, 13 maja

18:00  W intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej

WTOREK, 14 maja

  9:00  + Anna, w 35 rocznicę śmierci, ++ Rodzice: Anna, Adam, ++ z Rodziny MOKRZYCKICH 

ŚRODA, 15 maja

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 16 maja

  9:00  

PIĄTEK, 17 maja

18:00  ++ Rodzice: Gertruda, Jan FRĄCKOWIAK, ++ Eleonora, Stefan SIERPOWSCY, ++ Rodzeństwo: Jerzy, Irena, Janina 

SOBOTA, 18 maja

18:00  W intencji Parafian, Ofiarodawców, Gości i modlących się przez łącza internetowe (przewodniczy Ksiądz. Biskup prof. Henryk Wejman) 

NIEDZIELA, 19 maja

  9:00  

12:00  W intencji Dzieci Rocznicowych, ich Rodziców, Rodzeństwa i zaproszonych Gości 

18:00  + Wiesław, 10 rocznica śmierci, + Żona: Mirosława 

SŁOWO ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO ZAPOWIADAJĄCE OBCHODY ROKU OTTONOWEGO W ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ

Drodzy Współbracia w Kapłaństwie,  Osoby Życia Konsekrowanego, Diecezjanie, mieszkańcy ziemi nad Odrą i Bałtykiem. 

W obchodzoną dzisiejszej niedzieli uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Jezus wskazuje na niebo, do którego jesteśmy zaproszeni, w którym jest miejsce dla każdego z nas. O tym przeznaczeniu przypominał nasz Patron św. Ot-ton przed wiekami głosząc mieszkańcom tych ziem Ewangelię i udzielając im chrztu. Przed nami archidiecezjalne obchody Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu. 

Przygotowywaliśmy się do tego jubileuszu w parafiach Archidiecezji od września ubiegłego roku, każdego czternastego dnia miesiąca, odprawiając „Nowennę Odnowy Wiary”, opartą na Ślubach Jasno-górskich, odnoszonych do różnych obszarów współczesnego życia. Z kolei odmawiana litania do św. Ottona przywołując Jego przymioty, uzmysłowiła nam wyjątkowy charakter ewangelizacyjnej misji Pomorza. Centrum tych diecezjalnych modlitw były miejsca, w których św. Otton głosił Dobrą Nowinę i udzielał Chrztu św. 

Ufam, że zarówno czas przygotowań duchowych, jak i obchody Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, które rozpoczniemy już w przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego będą czasem duchowej odnowy i pogłębienia wiary. Ufam nadto, że gdy Obchody Ottonowe zakończą się w przyszłym roku w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła będziemy mogli wyśpiewać wdzięczne „Te Deum” za bogactwo otrzymanych łask. Dziękując kapłanom, osobom życia konsekrowanego, seminarium i wspólnotom parafialnym, wszystkim diecezjanom włączającym się w te przygotowania, teraz pragnę zaprosić na uroczyste rozpoczęcie obchodów Roku Ottonowego w naszej Archidiecezji. Nastąpi ono w przyszłą niedzielę tj. 19 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. We wszystkich świątyniach Archidiecezji podczas każdej Mszy świętej wspólną modlitwą zainaugurujemy Rok Ottonowy w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Uczynimy to w łączności z celebracjami odbywającymi się w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła, gdzie tej niedzieli o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z udziałem duchowieństwa, osób życia konsekrowanego, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, służby liturgicznej ołtarza i diecezjan. 

Dzień później, w poniedziałek 20 maja, w uroczystość NMP Matki Kościoła głównej Patronki naszej Archidiecezji, będziemy obchodzili Dzień Jedności Wspólnot i rozpoczniemy Tydzień Ewangelizacji. Dlatego zapraszam do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystą Mszę świętą w poniedziałek o godz. 18.00 przedstawicieli grup życia apostolskiego, ruchów, wspólnot oraz duszpasterzy i moderatorów tych grup, z którymi wspólnie zawierzymy Matce Kościoła naszą Archidiecezję. 

Zapraszając do udziału w uroczystościach inaugurujących Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji Ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu zawierzam naszą Archidiecezję opiece NMP Matki Kościoła oraz św. Ottona i z serca Wszystkim błogosławię. 

† Zbigniew ZIELIŃSKI  Administrator Apostolski  Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 

Szczecin, 12 maja 2024 r.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę, 8 czerwca br. na VI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich dzieci, a szczególnie do dzieci komunijnych i ich rodziców, w intencji dziękczynnej za przyjętą I Komunię Św. 

Program: godz.10.00 przyjazd grup i indywidualnych uczestników, zawiązanie wspólnoty; godz. 11.00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Bezpośrednio po Mszy Św. program artystyczny na placu przed Sanktuarium:integracja, śpiewy, zabawa, posiłek, animacje. 

Osoby poszukujące grupy na wyjazd na spotkanie w Lednicy prosimy kierować do p. Michała Mościbrody – organizatora. Wyjazd 1 czerwca br. o godz. 6.00, zbiórka przy Bazylice Archikatedralnej, powrót nad ranem z 3 na 4 czerwca. Koszt 103 zł + 44 zł za wejście. Kontakt i dodatkowe informacje poprzez email gry hazardowe kasyno, tel. 790 236 156. Zapisy są przyjmowane do 17 maja. 

„Szczeciński Marsz Rotmistrza Pileckiego”. W poniedziałek, 13 maja br. o godz. 18.00 wyruszy z Placu Szarych Szeregów pod pomnik poświęcony Ofiarom stalinizmu na Cmentarz Centralny marsz biało-czerwony z portretem Rotmistrza Pileckiego wykonanym przez młodzież. Marsz upamiętnia 123 rocznicę urodzin Rotmistrza. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie wiernych na marsz