OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023

1. JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Dzisiejsza uroczystość to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. WYPOMINKI. Modlitwa za zmarłych w naszym kościele do czwartku, 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Zapraszam serdecznie na wspólną modlitwę, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Formularze na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w czwartek, 30. listopada – Św. Andrzej Apostoł, był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem Św. Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

Niech zgiełk andrzejkowych zabaw  nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.

4. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. W piątek – o godz. 18:00 Msza Św., bezpośrednio po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę od godz. 10:00 odwiedziny chorych i seniorów. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, bezpośrednio po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. PRZED ADWENTEM. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem, najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny – w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 2. Niedzieli Adwentu do środy włącznie, tj od 10 do 13 grudnia. w czasie codziennych Mszy Świętych. Rekolekcje wygłosi Ks. Andrzej Partika Dyrektor Szczecińskiego Hospicjum z ul.Pokoju.

Od następnej niedzieli będą do nabycia świece bożonarodzeniowe, kalendarze adwentowe, kartki świąteczne oraz Torby Charytatywne..

6. PUSTELNIA W DUCHOWOŚCI ŚW. KAROLA DE FOUCAULD. W następną niedzielę, 3 grudnia przybędzie do naszej parafii Siostra Kinga, która na każdej Mszy Św. będzie opowiadać o św. Bracie Karolu de Foucauld, idei życia pustelniczego oraz o nowo powstającym miejscu modlitwy i kontemplacji, zainspirowanym ideą życia na „pustyni w mieście”.

Po każdej Mszy Św. Siostra będzie kwestować na rzecz ukończenia budowy pustelni. Wszystkim, którzy przyczynią się do powstania Dzieła Pustelni składamy podziękowania, serdeczne Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia: obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej..

Ewangelia przypomniała nam dzisiaj o uczynkach miłosierdzia wobec innych. Królować razem z Jezusem – to znaczy służyć innym. Nosić koronę Jezusa – to znaczy pochylać się nad innymi. Twórzmy zatem królestwo Chrystusa wokół nas.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 26 listopada

  9:00  ++ z Rodzin PTASZYŃSKICH i KIWILSZÓW

12:00  + Lidia, ++ Jej Rodzice

18:00  O łaskę zdrowia i potrzebne łaski dla Ks. Romana, niech Matka Boża prowadzi Go w kapłaństwie i opiekuje się Jego Rodziną

PONIEDZIAŁEK, 27 listopada

18:00  + Ks. Zdzisław KOCH, Józef, Jadwiga, Grażyna, Katarzyna, Józef

WTOREK, 28 listopada

  9:00  

ŚRODA, 29 listopada

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 30 listopada

  9:00  + Joanna, 8 rocznica śmierci

PIĄTEK, 1 grudnia

18:00  O szczęśliwy przebieg operacji dla Jagody Prusaczyk. Niech Pan Bóg obdarza łaskami Rodzinę Prusacaczyków i błogosławi lekarzy i pielęgniarki w dniu zabiegu Jagody

SOBOTA, 2 grudnia

18:00  W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 3 grudnia

  9:00  ++ Genowefa, Bolesław JAKUBIEC, ++ Karolina, Stefan KRZYSZTOPOLSCY

12:00  ++ Józefa, Kazimierz NOWICCY, ++ Barbara, Stanisław RUSIN, ++ z Rodziny

18:00  + Łukasz CZARNUCH, miesiąc po pogrzebie