OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 Niedziela Zwykła, 18 września 2022

Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

2. Dziś, 18 września, wspominamy Świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

3. W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839), tłumacz kapłanów, kleryk i Towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
  • W środę, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
  • W piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, charyzmatyczny stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.

4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą środę, 21 września po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszam.

5. Spotkanie z Rodzicami dzieci z klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 2 października po Mszy Św. południowej.

6. Także w niedzielę 2 października zapraszamy na spotkanie Rodziców młodzieży z klasy VIII, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Rodziców zapraszamy bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.

7. Dzisiaj, tradycyjnie w 3. niedzielę września, odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziękujemy za wsparcie.

8. Szczecińska Caritas pragnie, aby co roku, w IV niedzielę września, organizować w naszej archidiecezji Niedzielę Hospicyjną, połączoną ze zbiórką finansową na potrzeby pacjentów hospicjum stacjonarnego i hospicjów domowych w naszej archidiecezji. Zbiórka, po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w następną niedzielę, 25 września.

9. Przy wyjściu z kościoła polecamy poradnik dla rodziców zatytuowany „Dzieci w wirtualnej sieci”. Oto niektóre z poruszonych tematów: jak rozpoznać, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona?, jak sprawdzić, czy moje dziecko gra za dużo?, jak chronić dziecko przed internetową pornografią?, jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata?, jak przeprowadzić cyfrowy detoks? Darmowa wersja elektroniczna: apex maszyny hazardowe

10. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Parafia Ojców Jezuitów zaprasza na uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej o. Huberta Czumę SJ, katechetę i duszpasterza akademickiego w Szczecinie w latach 1973-1979, która odbędzie się w niedzielę, 25 września br., po Mszy Świętej o godz. 12.30 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Szczecinie. Liturgii będzie przewodniczył i poświęcenia dokona Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia Szczecińskiego Chóru Katedralnego. Ponownie zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież szkół podstawowych, średnich oraz studentów, do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru, tj. przyjmowanie kandydatów oraz próby, odbywać się będą we wtorki i czwartki, począwszy od 1 września br., w godz. 17.30 – 19.30, w salce przy Katedrze.