OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2022

  1. Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w najbliższy piątek. Msza święta będzie sprawowana o godz. 18:00.
  2. Zbliża się rok szkolny. Msza święta w intencji nauczycieli, wychowawców oraz w intencji dzieci i młodzieży – z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych – będzie sprawowana 04. września (niedziela) o godz. 12:00.
  3. Uroczystości, święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek (22.08.)        –        Najśw. Maryi Panny Królowej, wspomnienie

– środa         (24.08.)        –        św. Bartłomieja Ap, święto

– piątek          (26.08.)        –        NMP Częstochowskiej, uroczystość

– sobota         (27.08.)        –        św. Moniki, wspomnienie

Pan Bóg przemawia do człowieka przez swoje Słowo oraz przez konkretne wydarzenia (znaki czasu). W obliczu trudnych doświadczeń pytamy: Dlaczego mnie to spotyka? – List do Hebrajczyków daje odpowiedź: „Synu mój, nie lekceważ karcenia Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje”. Prawdziwa miłość jest zawsze wymagająca.

Księdzu Proboszczowi Stanisławowi i wszystkim wypoczywającym wakacyjnie życzymy pełnej regeneracji fizycznej i duchowej, a jubilatom i solenizantom Bożego błogosławieństwa    i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak

w/z proboszcza

tel.: 605 616 883