OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2022

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

1. Trwa Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętając o pielgrzymach w modlitwie możemy równocześnie pielgrzymować z nimi duchowo przedstawiając wstawiennictwu Maryi Częstochowskiej intencje osobiste oraz parafialne. Na Jasną Górę pielgrzymi wejdą 13 sierpnia. Informacje: automaty darmowe; facebook.pl/szczecinskapielgrzymka; plakat w gablocie.

2. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego ofiarujmy Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

3. W sobotę, 13 sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18:00 Msza Święta, Różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
  • We wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
  • W środę, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
  • W czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

5. Sakrament Pokuty w naszym kościele – codziennie, pół godziny przed nabożeństwem oraz na życzenie. Zapraszam również do zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6. Dziękuję za wszelkie dobro ujawniane w naszej wspólnocie parafialnej i świątyni. Podziwiam Państwa, którzy dbają o kościół i jego otoczenie, dziękuję prowadzącym śpiewy liturgiczne i służbie ołtarza. Dziękuję za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. Bóg zapłać.

Dzisiejsza taca we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji przeznaczona jest na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

7. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia polecam wstawiennictwu św. Brata Alberta i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Udającym się na urlopy oraz wakacje życzę dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się z prośbą o to, aby modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych.

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.00.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o urodzaj i błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka będzie przeżywana pod hasłem: „Ufaj, jak św. Ignacy z Loyoli!” ze względu na 400. rocznicę kanonizacji św. Ignacego. Główną intencją pielgrzymki będzie modlitwa za dzieci poczęte, a nienarodzone. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi we wtorek, 23 sierpnia br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczególnie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 18 lipca i będą możliwe przez stronę internetową: www.pielgrzymka-mysliborska.pl. Natomiast 19 i 20 sierpnia będzie także możliwość zapisania się osobiście na pielgrzymkę w biurze Fundacji Bractwa Małych Stópek, przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie, w godz. od 9.00 do 15.00.