OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Adwentu, 24.12.2023

1. IV NIEDZIELA ADWENTU. Dziś ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Najlepszym przygotowaniem na narodzenie Pana jest oczyszczenie się w sakramencie Pojednania i udział w Eucharystii.

Msze Św. dzisiaj odprawimy o 9:00 i 12:00; nie będzie Eucharystii o 18:00, bowiem w tym czasie zasiadamy do Wieczerzy Wigilijnej.

2. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Niech będzie to czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy: wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie podawajmy alkoholu, a potrawy powinny być postne.

Pasterkę odprawimy o 22:00. Udział w Pasterce nie jest udziałem we Mszy Św. niedzielnej (!)

3. BOŻE NARODZENIE. Msze Święte w święta Bożego Narodzenia, w I i II Dzień Świąt, odprawimy według porządku niedzielnego – o 9:00, 12:00 i 18:00.

W najbliższy piątek, z racji oktawy świąt Bożego Narodzenia, nie obowiązuje nas cotygodniowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 26 grudnia – Św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

W środę, 27 grudnia – Św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów; jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.

W czwartek, 28 grudnia – Św. Św. Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda; to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

5. SPOTKANIE OPŁATKOWE. W piątek, 29 grudnia zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych; zapraszam Radę Parafialną, Wspólnotę Żywego Różańca i Wspólnotę Świętego Józefa. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 19:00 na plebanii.

6. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego.

Msze Św. odprawimy jak w każdą niedzielę – o 9.00, 12:00 i 18:00. Na zakończenie każdej Mszy Św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne; odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny.

7. POMOC ŚWIĄTECZNA. Do południa adwentowa akcja Caritasu; do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze, kartki świąteczne, opłatki wigilijne i torby charytatywne. Zebrane ofiary są do dyspozycji diecezjalnej i parafialnej dobroczynności.

8. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Kolęda w naszej parafii od 8 stycznia 2024 roku. Zaproszenie ubiegłoroczne jest zgłoszeniem na kolejne lata, nie trzeba ponawiać ich rok rocznie.

Rodziny, które w ubiegłym roku nie przyjęły kolędy proszone są o wypełnienie zaproszenia i pozostawienie w zakrystii. Formularze znajduję się na stoliku przy wyjściu.

Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń  duszpasterskich i na parafialnej stronie internetowej.

9. ŻYCZENIA. Solenizantów i Jubilatów, Gości i Parafian oraz modlących się z nami przez łącza internetowe zapewniam o stałej pamięci modlitewnej oraz życzę, byśmy ostatnie chwile Adwentu przeżywali z postawą wewnętrznego zaufania Panu Bogu, dając się Jemu poprowadzić.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 24 grudnia

  9:00  + Krzysztof MARLICZ, ++ Zyta, Stanisław, ++ Zofia, Marian SIKORSCY

12:00   Za dusze w czyśćcu cierpiące 

22:00   PASTERKA w intencji Parafian, Gości i modlących się przez internet

PONIEDZIAŁEK, 25 grudnia

  9:00  O łaskę błogosławieństwa Bożego dla Adama, w 50. rocznicę urodzin

12:00  Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże nad Rodziną

18:00  

WTOREK, 26 grudnia

  9:00  ++ Klementyna, Sabina

12:00  Dziękczynna za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad rodziną Małgorzaty

18:00  W pewnej intencji

ŚRODA, 27 grudnia

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 28 grudnia

  9:00  

PIĄTEK, 29 grudnia

18:00  + Mirosław WYRZYKOWSKI, 1 rocznica śmierci

SOBOTA, 30 grudnia

18:00  + Maria CYRULIŃSKA, w 5. rocznicę śmierci, z prośbą o radość życia wiecznego

NIEDZIELA, 31 grudnia

  9:00  + Józef, ++ Jego Rodzice, ++ z Rodziny LICHOTÓW

12:00  Z prośbą o Bożą łaskawość w nadchodzącym roku

18:00  Za dusze w czyśćcu cierpiące

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, w niedzielę, 31 grudnia br. o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za kończący się Rok Pański 2023. Do wspólnego „Te Deum” Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych.

Zapraszamy 1 stycznia 2024 r., w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, do Bazyliki Archikatedralnej na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, o godz.18.00. Śpiew kolęd podczas liturgii poprowadzi Chór Męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Zwieńczenie liturgii będzie stanowić pasterskie błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi dla Archidiecezji na Nowy Rok 2024. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów.