OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Adwentu, 10.12.2023

1. REKOLEKCJE ADWENTOWE. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie, tj. do 13 grudnia. Nauki rekolekcje głosi Ksiądz Andrzej Partika Dyrektor Szczecińskiego Hospicjum.

Spotkania rekolekcyjne – w czasie niedzielnych Mszy Świętych oraz od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 18:00.

W związku z rekolekcjami do środy nie będzie porannych Mszy Św. roratnich.

2. RORATY. Msze Święte roratnie są sercem Adwentu Ze względu na rekolekcje roraty w tym tygodniu w czwartek i piątek o godz. 7:00. W sobotę Msza Święta o godz. 18:00.

3. POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Dzisiaj modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej można wesprzeć to dzieło materialnie, składając ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.

4. POMOC ŚWIĄTECZNA. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe Caritasu: trwa sprzedaż świec caritasowych Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; są do nabycia kalendarze adwentowe, kartki świąteczne, torby charytatywne i opłatki wigilijne. W dzisiejszą niedzielę harcerze sprzedają ozdoby świąteczne.

5. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Za tydzień III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę tworzą fundusz grzewczy kościoła i plebanii.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać

6. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 13. grudnia – Św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – Św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

7. ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE. Betlejemskie Światło Pokoju, zapalone przez skautów austriackich w Grocie Narodzenia w Betlejem, a następnie niesione przez sztafetę harcerzy jest przekazywane, by dotrzeć do wszystkich. W naszej parafii wniesienie tego światła nastąpi w następną niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 12:00.

8. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się od 8 stycznia 2024 roku. Zaproszenie w roku 2022/2023 jest zaproszeniem również w latach kolejnych, nie trzeba więc ponawiać ich rok rocznie. Rodziny, które w ubiegłym roku nie przyjęły kapłana, a pragną, by kolęda odbyła się, proszone są o wypełnienie zaproszenia i pozostawienie w zakrystii. Formularze znajduję się na stoliku przy wyjściu. Termin odwiedzin poszczególnych ulic zostanie podany w ramach ogłoszeń duszpasterskich 

9. ŻYCZENIA. Jubilatów i Solenizantów rozpoczętego tygodnia, Gości i Parafian oraz modlących się z nami przez łącza internetowe, za wstawiennictwem naszego patrona Św. Brata Alberta, zapewniam o naszej życzliwości i modlitwie.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 10 grudnia

  9:00  ++ Maria, Stefan MARCINKOWSCY

12:00  Z okazji urodzin Alfredy SAWICZ

18:00  + Jerzy FRĄCKOWIAK, 5 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 11 grudnia

18:00  W pewnej intencji

WTOREK, 12 grudnia

18:00  W pewnej intencji

ŚRODA, 13 grudnia

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 14 grudnia

  7:00  W intencji PIOTRA, z prośbą o szczęśliwą operację i opiekę Matki Bożej

PIĄTEK, 15 grudnia

  7:00  

SOBOTA, 16 grudnia

18:00  + Józefa ANTCZAK, 15 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 17 grudnia

  9:00 

12:00  + Halina-Bożena KOCH, 3 rocznica śmierci

18:00  

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Uprzejmie informujemy, że upamiętnienie 53. rocznicy śmierci Ofiar Grudnia’ 70 w Szczecinie odbędzie się według następującego porządku: 16 grudnia br. o godz. 12.00 modlitwa na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, natomiast 17 grudnia br.: o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w parafii pw. św. Stanisława Kostki, plac Matki Teresy z Kalkuty 5. Dalsza część uroczystości o godz. 11.45 modlitwa przed Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności.Uprzejmie informujemy, że upamiętnienie 53. rocznicy śmierci Ofiar Grudnia’ 70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności.