OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 Niedziela Roku, 16.06.2024

1. ODPUST PARAFIALNY. W jutrzejszy poniedziałek, 17. czerwca, przypada jeden z najważniejszych dni w życiu duchowym naszej parafii – dzień Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

O godz. 18:00 rozpocznie się uroczystość odpustowa, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Profesor Henryk Wejman. 

Będziemy świadkami uroczystej instalacji relikwii Św. Brata Alberta w nowym relikwiarzu i nowym relikwiarium. 

Uroczystość uświetnią zaproszeni kapłani z dekanatu i duchowni, którzy związani z naszą wspólnotą parafialną. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, naszych stałych sympatyków, by zyskać łaski odpustu parafialnego i spotkać się wzajemnie, także z zaproszonymi duchownymi. 

Po spotkaniu modlitewnym zapraszamy na spotkanie przy stole na placu przykościelnym.

2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie, w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. 

3. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. W piątek, 21. czerwca zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. 

Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam dzieci i młodzież, grono pedagogiczne i personel szkolny, nade wszystko Rodziców, i Wychowawców. 

Dziękczynienie Panu Bogu wyrazimy w piątek o godz. 18:00. 

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

W poniedziałek, 17 czerwca – Św. Brat Albert Chmielowski (1845-17.06.1983), powstaniec, malarz, zakonnik, założyciel zgromadzenia albertynek i albertynów, znany z pełnego poświęcenia dla biednych, samotnych i chorych; Patron naszego kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek, 21 czerwca – Św. Alojzy Gonzaga, (1568-1591), zakonnik, patron młodzieży katolickiej, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych. 

5. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. We wrześniu odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizujemy dekanalny, wspólny wyjazd autokarowy. W gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej podajemy szczegóły dotyczące pielgrzymki. 

6. ŻYCZENIA. Wszystkich Was, Gości i Parafian oraz Solenizantów i Jubilatów tygodnia oraz uczestniczących w Eucharystii za pomocą łączy internetowych zawierzam w codziennej modlitwie i wstawiennictwu naszego Patrona Św. Brata Alberta, którego doroczny odpust będziemy świętować w jutrzejszy poniedziałek. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 15 czerwca 

18:00  

NIEDZIELA, 16 czerwca 

  9:00  ++ Henryk, Malwina 

12:00  

18:00  

PONIEDZIAŁEK, 17 czerwca – ODPUST PARAFIALNY

18:00  W intencji Parafian, Gości i modlących się z nami przez łącza internetowe 

WTOREK, 18 czerwca 

  9:00  W intencji chwalebnej i dziękczynnej 

ŚRODA, 19 czerwca 

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W intencji Eugeniusza i Konstantego

CZWARTEK, 20 czerwca 

  9:00  ++ Janina, Jan, Irena, Witold

PIĄTEK, 21 czerwca 

18:00  + Jerzy, 12 rocznica śmierci 

SOBOTA, 22 czerwca 

18:00  

NIEDZIELA, 23 czerwca 

  9:00  W intencji Janusza, w 80. rocznicę urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Pana Boga 

12:00  

18:00  O dar życia wiecznego dla śp. Janiny, Ignacego i Michała WIŚNIEWSKICH 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 7 lipca br. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 28 czerwca br. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. 

W poniedziałek, 1 lipca br. będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Uroczysta Msza Sw. odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00.

Odnowa w Duchu Świętym zapraszam na uwielbienie w Duchu Medjugorje, połączone z różańcem i Orędziami, w sobotę, 22 czerwca od godz. 15:00 do Ogrodu Różanego w Szczecinie.