OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 Niedziela Roku, 2.06.2024

1. DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, naszej parafialnej wspólnoty, także całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę. 

W tym dniu odbywa się ogólnopolska zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Metropolita Warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz bardzo dziękuje za wieloletnie wsparcie finansowe w budowaniu tego wspólnego wotum narodu. Za każdy dar serca składany dzisiaj: serdeczne Bóg zapłać.

2. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Gromadzimy się w kościele na Eucharystii i nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – o godz. 17:30. 

3. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. Zapraszamy na szczególne modlitwy w pierwszym tygodniu czerwca: 

W poniedziałek – o godz.18:00 Msza Św. zbiorowa w intencji wspólnoty Św. Józefa, z rotacją modlitw; zapraszamy czczcicieli Św. Józefa, Opiekuna Matki Bożej. 

W czwartek – o godz.9:00 Msza Św., modlitwy w intencji powołań do służby Bożej. 

W piątek – od 17:30 okazja do spowiedzi św., o godz.18:00 Msza Św., nabożeństwo i adoracja pierwszopiątkowa. 

4. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W piątek, 7 czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prośmy, by kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. 

W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych. 

5. NIEPOKALANEGO SERCA MARYI. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. 

6. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

W poniedziałek, 3 czerwca – Św. Św. Karol Lwanga i jego Towarzysze, męczennicy z Ugandy. 

W środę, 5 czerwca – Św. Bonifacy, benedyktyn, misjonarz, biskup, męczennik. 

7. DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. We wrześniu, tradycyjnie odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasz dekanat organizuje wspólny wyjazd autokarowy. W gablocie ogłoszeń i na parafialnej stronie podajemy szczegóły dotyczące pielgrzymki. 

8. PODZIĘKOWANIA. Serdeczne podziękowania składam wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała, dziękuję osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy, zwłaszcza pierwszego w nowym miejscu, dziękuję służbie liturgicznej, niosącym krzyż i baldachim, Panu organiście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich Rodzicom, pani Katechetce, osobom przygotowującym kwiatki, dziękuję wspólnotom Żywego Różańca, Św. Józefa i Gloria Crucis. Dziękuję osobom, które systematycznie dbają o piękno naszej zieleni, czystość wokół świątyni i w kościele. Dziękuję ofiarodawcom, którzy wspierają projekt nowego urządzania wnętrza naszego kościoła. 

9. ŻYCZENIA. Świętującym imieniny, rocznice urodzin, ślubu i jubileusze składam najlepsze życzenia. W Sercu Jezusa odnajdujmy moc i siłę do zmagania się z codziennością, prośmy Serce Zbawiciela, by nas wspierało i nam błogosławiło. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

SOBOTA, 1 czerwca 

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej 

NIEDZIELA, 2 czerwca 

  9:00  W intencji Urszuli z prośbą o łaski nieba i szczególną opiekę Bożą 

12:00  + Lidia LESZCZYŃSKA, 11 rocznica śmierci 

18:00  + Jadwiga, Bolesław, 9 rocznica śmierci 

PONIEDZIAŁEK, 3 czerwca 

18:00  W intencji Wspólnoty Św. Józefa 

WTOREK, 4 czerwca 

  9:00  W intencji Julii w 18 rocznicę urodzin z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo nieba 

ŚRODA, 5 czerwca 

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 6 czerwca 

10:00  W intencji Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP z Ratyzbony 

PIĄTEK, 7 czerwca 

18:00  W intencji Rodziny 

SOBOTA, 8 czerwca 

18:00  

NIEDZIELA, 9 czerwca 

  9:00  

12:00  W 90. rocznicę urodzin Ireny BIERZYŃSKIEJ, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże 

18:00  + Antoni CYRULIŃSKI, z racji urodzin i imienin, z prośbą o łaskę nieba 

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza w sobotę, 8 czerwca br. na VI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci komunijne i ich rodziców, w intencji dziękczynnej za przyjętą Pierwszą Komunię Św. 

Program: 

godz.10.00 przyjazd grup i indywidualnych uczestników, zawiązanie wspólnoty; 

godz. 11.00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Bezpośrednio po Mszy Św. program artystyczny na placu przed Sanktuarium:integracja, śpiewy, zabawa, posiłek, animacje.