OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 Niedziela Wielkanocy, 5.05.2024

1. MARYJNY MAJ. Przeżywamy miesiąc maj, w którym „zawierzamy Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, a także cierpienia ludzi, którzy są ofiarami wojen. Módlmy się za Kościół, za narody, o pokój na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie” (papież Franciszek). 

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30.

2. PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA. W jutrzejszy poniedziałek Msza Św. w intencji Wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci Opiekuna Matki Bożej o godz. 18:00. Zapraszam mężczyzn ze Wspólnoty na rotację modlitw oraz czcicieli Św Józefa.

3. PIERWSZA KOMUNIA DZIECI. W następną niedzielę, 12 maja – dzień Pierwszej Komunii Św. O godz. 12:00 rozpocznie się uroczystość komunijna. 

Bardzo prosimy, by w czasie Mszy  Św. południowej, w miarę możliwości, pozostawić świątynię dzieciom, ich rodzinom i zaproszonym gościom.

W niedzielę, 19 maja – rocznica ubiegłorocznej Komunii Św. o godz. 12:00.

4. NOWENNA PRZED PIĘĆDZIESIĄTNICĄ. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowennę odprawiać będziemy codziennie w połączeniu z nabożeństwem majowym.

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

W poniedziałek, 6 maja – Św. Św. Apostołowie Filip i Jakub. Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to uczestnik Soboru Jerozolimskiego, przewodniczący gminy w Jerozolimie, autor jednego z listów.

W środę, 8 maja – Św. Stanisław, biskup, męczennik, główny patron naszej Ojczyzny, stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego. 

6. WPROWADZENIE RELIKWII. Przed nami ważne uroczystości w parafii związane z naszymi szczególnymi patronami:

W sobotę, 18. maja o godz. 18:00 – wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II w nowym relikwiarzu i relikwiarium;

W poniedziałek, 17. czerwca o godz. 18:00, w dniu odpustu parafialnego – instalacja relikwii Św. Brata Alberta, także w nowym relikwiarzu i relikwiarium.

7. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA. Przypominamy, by w okresie wielkanocnym, do 26 maja br., przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. 

Przypomnijmy: spowiedź w naszym kościele codziennie przed nabożeństwami.

8. PODZIĘKOWANIA. W minioną niedzielę wspieraliśmy polskich misjonarzy. Na środki transportu przekazaliśmy kwotę 583 zł. Także w minionym tygodniu ks. Mirosław Lech, nasz wielkopostny rekolekcjonista prosił, by podziękować za wszelkie dary złożone w czasie minionych rekolekcji; zostały one przekazane do Chersonia, na południu Ukrainy. Dziękuję za wrażliwość, hojność i wszelką życzliwość.

9. ŻYCZENIA. Modlitwą i życzliwością otaczam Solenizantów i Jubilatów tygodnia; zmarłych polecam miłosierdziu Bożemu. 

Usłyszeliśmy dzisiaj słowa: „Miłujmy się wzajemnie” – uczyńmy wszystko, by wyznaczały one nasze działania. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 4 maja

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej

NIEDZIELA, 5 maja

  9:00  ++ Maria, Władysław, ++ z Rodziny

12:00  W intencji Patrycji, jej męża Przemysława, ich dzieci Zosi i Antosia, z prośbą o łaskę uzdrowienia i szczególne błogosławieństwo Boże

18:00  + Helena, ++ z Jej Rodziny

PONIEDZIAŁEK, 6 maja

18:00  W intencji Wspólnoty Św. Józefa i czcicieli Opiekuna Świętej Rodziny

WTOREK, 7 maja

  9:00  W intencji Jerzego, z prośbą o łaskę zdrowia i udany zabieg medyczny

ŚRODA, 8 maja

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W intencji Marysi, o opiekę Bożą w czasie podróży, w egzaminach i w codziennej pracy

CZWARTEK, 9 maja

  9:00  

PIĄTEK, 10 maja

18:00 

SOBOTA, 11 maja

18:00  

NIEDZIELA, 12 maja

  9:00  + Danuta SOSNOWSKA, 2 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców, Rodzeństwa i zaproszonych Gości

18:00  W 41. rocznicę urodzin ZOFII, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja nastąpi Inauguracja obchodów związanych z Rokiem Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W tym dniu Inauguracja będzie miała miejsce w każdej parafii podczas niedzielnych Mszy Św., a wieczorem, zaproszenie do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie obchodów Roku Św. Ottona. Ksiądz Biskup Zbigniew zaprasza i zachęca abyśmy wraz z siostrami zakonnymi, osobami życia konsekrowanego, nadzwyczajnymi szafarzami, przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza – wspólnie przeżyli na Mszy Św. uroczystą Inaugurację Roku Ottonowego. 

Od uroczystości św. Wojciecha BM rozpoczynamy modlitwy i cykl Mszy Świętych w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego, który będzie przebiegać według następującego programu:

03.05. – parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.00.

08.05. – parafia pw. św. Stanisława BM, os. Bukowe, o godz. 17.00.

16.05. – parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Pocztowa, o godz. 18.00.