OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkanocy, 28.04.2024

1. OGÓLNOPOLSKA NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW. Dzisiejsza niedziela to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach obchodzony pod hasłem: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.

Ofiary złożone przy wyjściu z kościoła, przeznaczamy na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2. MARYJNY MAJ. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.

3. DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Wywieszenie flagi jest wyrazem naszej dumy z przynależności do Narodu Polskiego. 

Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.

4. UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI. W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Msze Święte odprawimy o godz. 9:00 i 18:00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią loretańską po Mszy Św. wieczornej. 

Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA. Przypominamy, by w okresie wielkanocnym (do 26 maja br.) przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed nabożeństwami.

6. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, następnie nabożeństwo majowe, różaniec wynagradzający i zmiana tajemnic różańcowych. 

W sobotę od godz. 10:00 odwiedziny chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą.

7. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: 

W poniedziałek, 29 kwietnia – Św. Katarzyna Sieneńska, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy.

W środę, 1 maja – Św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy. 

W czwartek, 2 maja – Św. Atanazy z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, wybitny Ojciec Kościoła broniący bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

W sobotę, 4 maja – Św. Florian, rzymski żołnierz, męczennik, patron strażaków i hutników.

8. ŻYCZENIA. Modlitwą i życzliwością otaczam Solenizantów i Jubilatów tygodnia; zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu. 

Dzisiejsza niedziela uświadamia nam, że mając tylko jedno życie, powinniśmy je szczególnie chronić, także w podróży. Święty Krzysztofie, wspieraj nas na naszych drogach!

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

SOBOTA, 27 kwietnia

18:00  W intencji Reginy, z prośbą o łaskę uzdrowienia oraz w intencji Józefa, z podziękowaniem za otrzymaną łaskę zdrowia

NIEDZIELA, 28 kwietnia

  9:00  Z prośbą o łaskę zdrowia dla Anny

12:00  ++ Barbara, Stanisław, RUSIN, ++ Józefa, Kazimierz NOWICY, ++ z Rodziny

18:00  + Ks. Zdzisław KOCH, w dniu urodzin

PONIEDZIAŁEK, 29 kwietnia

18:00  

WTOREK, 30 kwietnia

  9:00  

ŚRODA, 1 maja

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 2 maja

  9:00  

PIĄTEK, 3 maja

  9:00  

18:00  ++ Ks. Krzysztof, Jacek, ++ Rodziców: Jan, Władysława

SOBOTA, 4 maja

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej

NIEDZIELA, 5 maja

  9:00  ++ Maria, Władysław, ++ z Rodziny

12:00  

18:00  + Helena, ++ z Jej Rodziny

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W tym roku „Misja na 1000 iplacach” odbywać się będzie w czterech miastach naszej Archidiecezji, w kolejne niedziele od 28 kwietnia do 12 maja br. Ewangelizacja w Szczecinie (Plac Zamenhofa – między fontanną, a zegarem na Deptaku Księcia Bogusława X; Łasztownia – bulwary na Nabrzeżu Celnym, ul. Zbożowa), w Stargardzie (Pomnik św. Jana Pawła II, u zbiegu ul. Chrobrego i ul. Czarnieckiego), w Policach (ul. Zamenhofa, tzw. „plac z fontannami) i w Kamieniu Pomorskim (Plac Stary Rynek, przy Ratuszu, naprzeciw ul. Basztowej, okolice Mariny) – trwająca około 2 godz. – składać się będzie ze śpiewów, modlitw, świadectw i głoszenia Ewangelii (Kerygmatu). Daty i godziny Ewangelizacji „Misji na 1000 placach”: 28 kwietnia br., w godz. od 15.00 do ok. 17.30; 5 maja br., w godz. od 15.00 do ok. 17.30; 12 maja br., w godz. od 15.00 do ok. 17.30. Zapraszamy. 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja br. nastąpi Inauguracja obchodów związanych z Rokiem Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W tym dniu Inauguracja będzie miała miejsce w każdej wspólnocie parafialnej podczas niedzielnych Mszy Święta, a wieczorem, jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie obchodów Roku Św. Ottona. Ksiądz Biskup Zbigniew serdecznie nas zaprasza i zachęca abyśmy wraz z siostrami zakonnymi, osobami życia konsekrowanego, nadzwyczajnymi szafarzami, przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza – wspólnie przeżyli na Mszy Św. uroczystą Inaugurację Roku Ottonowego.