OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkanocy, 14.04.2024

1. TYDZIEŃ BIBLIJNY. W trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny i VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. 

Pragniemy zachęcić do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

Święty Hieronim poucza nas: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa

Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania Słowa Pana.

2. UROCZYSTOŚCI PARAFIALNE. Przed nami ważne uroczystości w naszej wspólnocie:

Pierwsza Komunia – w niedzielę, 12 maja o godz. 12:00.

Rocznica Komunii – w niedzielę, 19 maja o godz. 12:00.

Inauguracja relikwii Św. Jana Pawła II w nowym relikwiarzu i relikwiarium – w sobotę, 18 maja o godz. 18:00.

Odpust parafialny – w poniedziałek, 17 czerwca o godz. 18:00 z ceremonią liturgicznej instalacji relikwii Św. Brata Alberta w nowym relikwiarzu i relikwiarium. 

3. SPOWIEDŹ WIELKANOCNA. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Wyznaczony czas mija w uroczystość Trójcy Najświętszej, w niedzielę, 26 maja br. 

4. MARSZ DLA ŻYCIA. Dziś o godz. 15:00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy do Bazyliki Archikatedralnej Marsz dla Życia pod hasłem Życie nie zna granic! Wobec trwającej od wielu miesięcy promocji aborcji – marsz będzie wyjątkową okazją do pokazania naszego poparcia dla ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej Msza Św. z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

„Procedowanie ustaw proaborcyjnych pokazuje degenerację sumień wielu polityków. Jeśli machina legislacyjna doprowadzi do przepchania zbrodniczego prawa, rządzący będą mieli na rękach krew niewinnych dzieci. Ale nie tylko oni. Krew każdego dziecka zamordowanego metodą aborcji będzie również na rękach wyborców, którzy poparli obecną większość parlamentarną. Niezależnie jak bardzo lewackie środowiska chciałyby zakrzyczeć prawdę, prawda jest jedna: nas nikt nie zamordował w płodowym okresie naszego życia, więc nie mamy najmniejszego prawda, by godzić się na mordowanie tych, którzy są na tym etapie i nie są jeszcze w stanie stanąć w swojej obronie i powiedzieć: Ja też mam prawo żyć! Mam prawo do życia i ochrony mojego życia nie mniejsze niż wy.” (ks. Tomasz Białoń).

5. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Za tydzień III niedziela miesiąca, nasze ofiary złożone na tacę wesprą fundusz grzewczy. Pomimo zakończenia okresu grzewczego, płatności za miniony czas pozostają do uregulowania.

W minioną niedzielę wspieraliśmy fundusz Caritas Archidiecezji; dziękuję za złożone ofiary. Przekazaliśmy kwotę 574 zł., która wspiera remont schroniska dla bezdomnych mężczyzn na Stołczynie prowadzone przez Caritas Archidiecezji. 

Dziękuję za zaufanie, wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję za każdy rodzaj dobra spełniony w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

6. ŻYCZENIA. Solenizantów, jubilatów oraz modlących się z nami przez łącza internetowe zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecam miłosierdziu Bożemu.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 14 kwietnia

  9:00  W podziękowaniu osobom, które pomogły w życiu: Zofii, Władysławowi, Gertrudzie, Halinie i wszystkim życzliwym osobom

12:00  W 25. rocznicę małżeństwa, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

18:00  + Daniel OSSA

PONIEDZIAŁEK, 15 kwietnia

18:00  W intencji Parafian

WTOREK, 16 kwietnia

  9:00  W intencji Parafian

ŚRODA, 17 kwietnia

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 18 kwietnia

  9:00  W intencji Parafian

PIĄTEK, 19 kwietnia

18:00  W intencji Parafian

SOBOTA, 20 kwietnia

18:00  Intencja dziękczynna za dar życia Amelii, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

NIEDZIELA, 21 kwietnia

  9:00  + Janina JÓZEFIAK, w 1/2 roku po śmierci

12:00  + Teresa KOZANECKA, miesiąc po śmierci

18:00  

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W sobotę, 20 kwietnia br., odbędą się uroczyste obchody 79. Rocznicy Forsowania Odry. Na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta przy udziale społeczności szkół, a o godz. 13.30 przy Pomniku Wdzięczności 1. Armii Wojska Polskiego obędzie się Apel Poległych i ceremonia składania kwiatów. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

Diecezjalny Duszpasterz Mężczyzn zaprasza do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu: Różańsko – Myślibórz, w sobotę, 20 kwietnia br. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Uczestniczę w życiu Kościoła”. Zgłoszenia przyjmuje: ks. Mariusz Wencławek SDB tel. 501 618 008, mail: prawdziwe kasyno online

W sobotę, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 3. rocznicę śmierci Śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego; w poniedziałek, 29 kwietnia br., 17. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w środę, 1 maja br., 14. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu. 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja br. nastąpi Inauguracja obchodów związanych z Rokiem Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu. W tym dniu Inauguracja będzie miała miejsce w każdej wspólnocie parafialnej podczas niedzielnych Mszy Św., a wieczorem, jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie obchodów Roku Św. Ottona. Ksiądz Biskup Zbigniew serdecznie nas zaprasza i zachęca abyśmy wraz z siostrami zakonnymi, osobami życia konsekrowanego, nadzwyczajnymi szafarzami, przedstawicielami Liturgicznej Służby Ołtarza – wspólnie przeżyli na Mszy Św. uroczystą Inaugurację Roku Ottonowego.