OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024

1. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Dzisiaj najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym rozpoczynający okres wielkanocny.

Msze Św. odprawiamy jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 18:00. 

Od tego roku, zgodnie z przepisami liturgicznymi, nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 7:00, a procesja rezurekcyjna odbyła się minionej nocy na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej.

Uczestniczący w Wigilii Paschalnej mogą dziś przyjąć Komunię Św. po raz drugi.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie, choćby tylko przez radio lub telewizję, błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi, udzielanego Miastu i Światu; wystarczy śledzić z uwagą, wiarą i modlitwą sam ryt błogosławieństwa z Watykanu. 

2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Jutrzejszy Poniedziałek Wielkanocny, obchodzimy zwyczajowo jako drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze Święte odprawimy jak w każdą niedzielę o godz. 9;00, 12:00 i 18:00.

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać KUL w Lublinie i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

Kościół zobowiązuje wszystkich wiernych, by w okresie wielkanocnym przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię Św.

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych. 

3. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. Podczas oktawy paschalnej przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do szczególnej wspólnej modlitwy.

W czwartek – o godz. 9:00 Msza Św.; modlitwy dziękczynne za Najświętszy Sakrament, za Jego stałą obecność pośród nas; modlitwy w intencji powołań do służby Bożej.

W piątek – o godz. 18:00 Msza Św., adoracja, modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

W sobotę – od godz. 10:00 odwiedziny chorych i seniorów. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Żywego Różańca, adoracja, wynagradzający różaniec i zmiana tajemnic.

4. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Najbliższa niedziela kończy oktawę Wielkanocy, to Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na dzieła charytatywne. 

Wyjątkowość tej niedzieli oddają słowa z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). 

5. PODZIĘKOWANIA. Pragnę podziękować za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję osobom uświetniającym celebracje Wielkiego Tygodnia i Wielkiego Postu, dziękuję służbie liturgicznej, Panu Organiście i prowadzącym śpiewy. Szczególną wdzięczność ujawniam wobec wspólnot: Św. Józefa, Żywego Różańca i Gloria Crucis. Dziękuję osobom dbającym o czystość kościoła i wykonującym prace porządkowo-pielęgnacyjne wokół świątyni. Dziękuję za zaufanie, wsparcie duchowe i materialne. Niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.

6. POZDROWIENIE WIELKANOCNE. W Święta Wielkanocne chrześcijanie pozdrawiali się słowami: Chrystus zmartwychwstał! Odpowiedź brzmiała: Zmartwychwstał prawdziwie! Alleluja! Powróćmy w naszym otoczeniu do tego wielkanocnego pozdrowienia.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31 marca

20:00  WIGILIA PASCHALNA – w intencji Parafian, Gości i modlących się z nami przez internet

  9:00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny, Urszuli i całej Rodziny

12:00  + Jadwiga DZIEDZIC, 12 rocznica śmierci

18:00  W intencji Martyny z prośbą o łaskę uzdrowienia 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 1 kwietnia

  9:00  + Janina, 3 rocznica śmierci, ++ Pelagia, Jan

12:00  Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00  W intencji Wspólnoty Św. Józefa

WTOREK WIELKANOCY, 2 kwietnia

  9:00  W intencji Krystyny, z prośbą o szczęśliwą operację

ŚRODA WIELKANOC, 3 kwietnia

18:00  W intencjach nowennowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK WIELKANOCY, 4 kwietnia

  9:00  + Martyna

PIĄTEK WIELKANOCY, 5 kwietnia

18:00  + Jan GAJDZIS, 13 rocznie śmierci, + Władysława

SOBOTA WIELKANOCA, 6 kwietnia

18:00  W intencji Wspólnoty Różańcowej

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 7 kwietnia

  9:00  + Jerzy FENGLER, 1 rocznica śmierci

12:00  + Elżbieta, ++ Jej Rodzice, ++ z Rodziny RADOLÓW

18:00  Z okazji Urodzin Karoliny z podziękowaniem za dotychczasowe łaski i z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 8 kwietnia, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.

2 kwietnia br. rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa, do Dnia Świętości Życia przypadającego wyjątkowo w tym roku na 8 kwietnia. W czasie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. 2. Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie serdecznie zaprasza w rocznicę odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II, we wtorek 2 kwietnia br. na Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne przy Figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 21.00.

Szczecińska wspólnota Wojowników Maryi zaprasza w sobotę, 6 kwietnia br. do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Modlitwa rozpocznie się o godz. 21.00 przy Figurze świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Poprzedzi ją Eucharystia w intencji Ojczyzny w parafii salezjańskiej pw. św. Jana Bosko w Szczecinie o godz. 18.00. W załączniku przesyłam plakat oraz materiały do wykorzystania według uznania duszpasterskiego.