OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkiego Postu, 3.03.2024

1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy Św., ok. 18:30. Gorzkie Żale w niedziele o godz, 17:30.

2. ODPUSTY. Przypominamy: za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt wielkanocnych rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 17 do 20 marca br., tj. od V Niedziela Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi ks. Mirosław Lech z Ukrainy.

4. PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA. W jutrzejszy poniedziałek Msza Św. w intencji Wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci Opiekuna Matki Bożej o godz. 18:00. Zapraszam mężczyzn ze Wspólnoty na rotację modlitw oraz czcicieli Św Józefa.

5. ADORACJA I POST W INTENCJI POWOŁAŃ. Zgodnie z tradycją w naszej Archidiecezji także w naszej parafii – od czwartku do piątku, tj. od 7. do 8. marca, przez całą dobę – podejmujemy modlitwę wstawienniczą i post w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszych rodzin. Prosimy o podjęcie adoracji, modlitw i postu z prośbą, by nie zabrakło szafarzy Tajemnic Bożych.

6. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek, 4 marca – Św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

7. DZIEŃ KOBIET. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem, i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

8. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS. Od dzisiejszej niedzieli polecamy baranki wielkanocne, kartki świąteczne i świece na stół wielkanocny. Podobnie jak w latach poprzednich są do napełnienia Torby Miłosierdzia dla potrzebujących. Poprzez nabywanie naszych propozycji tworzymy fundusz Caritas.

9. ŻYCZENIA. W Liturgii Godzin (modlitwa brewiarzowa) modlimy się słowami: „Natchniony zwyczaj nas uczy, byśmy w zbawiennym okresie czterdziestu dni umartwienia, szczerą czynili pokutę.” Parafianom, Gościom i modlącym się z nami przez łącza internetowe życzę wewnętrznego wyciszenia i medytacji.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 3 marca

  9:00  

12:00  + Henryk  BIERZYŃSKI, 33 rocznica śmierci

18:00  + Krystyna SYS, 11 Msza Św. gregoriańska

PONIEDZIAŁEK, 4 marca

18:00  W intencji Wspólnoty Świętego Józefa

WTOREK, 5 marca

  9:00  + Krystyna SYS, 13 Msza Św. gregoriańska

ŚRODA, 6 marca

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 7 marca

  9:00  + Krystyna SYS, 15 Msza Św. gregoriańska

PIĄTEK, 8 marca

18:00  + Beata KORZENIOWSKA

SOBOTA, 9 marca

18:00  + Regina, 41 rocznica śmierci, + Henryk, 40 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 10 marca

  9:00  + Jerzy, 31 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  + Waldemar, 7 rocznica śmierci

18:00  + Krystyna SYS, 18 Msza Św. gregoriańska

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Radiu Plus Szczecin w każdy wtorek o godz. 22.00 emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”, adresowana do osób uzależnionych i ich rodzin, z udziałem słuchaczy. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. Radia Plus Szczecin możemy słuchać na częstotliwości 88,9 FM lub poprzez stronę internetową www.radioplus.pl/szczecin

Klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie zapraszają na „Misterium Pasyjne”, które odbędzie się 15, 16, 17 marca br. (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym ul. Papieża Pawła VI nr 2. Serdecznie zapraszamy. 

Zwyczajem poprzednich lat, Sanktuarium Świętego Józefa w Szczecinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, w piątek, 22 marca br. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele św. Józefa na Pomorzanach o godz. 19.00. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl, w zakładce ‘Szczecin Pomorzany – Czerwona św. Józefa’.