OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Roku, 4.02.2024

1. NABOŻEŃSTWA W CIĄGU ROKU. Przypomnijmy: w ciągu całego roku, poza Eucharystią, która jest najdoskonalszą modlitwą wspólnotową, odprawiamy szczególne nabożeństwa:

W poniedziałki – o godz. 18:00 Msza Św. i modlitwa do Św. Józefa

W środy – o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa w intencjach nowennowych i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy poniedziałek – o godz. 18:00 Msza Święta zbiorowa w intencji wspólnoty Św. Józefa i czcicieli Św. Józefa, litania do Św. Józefa.

W pierwszy czwartek – o godz. 9:00 Msza Św., modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W pierwszy piątek – o godz. 18:00 Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę – o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.

Codzienne na zakończenie Mszy Św. – modlitwa wstawiennicza do Św. Brata Alberta, patrona naszej parafii.

2. OKAZJA DO SPOWIEDZI. Przypomnijmy: okazja do spowiedź św. w naszym kościele – codziennie – w niedziele i dni powszednie, przed każdym nabożeństwem oraz zawsze na życzenie.

3. ODWIEDZINY CHORYCH. Lutowe odwiedziny chorych i seniorów wyjątkowo w najbliższą sobotę od godz. 10:00. Proszę powiadomić i przygotować naszych podopiecznych.

4. WIECZNA LAMPKA. Przypominamy: w prezbiterium naszego kościoła, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie jeden wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać osobistą intencję znaną jednie Bogu. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten tak bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii umówić termin.

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek, 5. lutego – Św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny; z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

W wtorek, 6. lutego – Św. Paweł Mika z 25. towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10. lutego – Św. Scholastyka, bliźniacza siostra Św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

6. ŻYCZENIA. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie i życzliwości. Naszych zmarłych polecam miłosierdziu Bożemu.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 4. lutego

  9:00  + Stanisław, 24 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  + Mieczysław BURY, 10 rocznica śmierci

18:00  W intencji ++ Rodziców Heleny i Alfonsa, o dar nieba

PONIEDZIAŁEK, 5. lutego

18:00  W intencji Wspólnoty Św. Józefa

WTOREK, 6. lutego

  9:00  

ŚRODA, 7. lutego

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 8. lutego

  9:00  

PIĄTEK, 9. lutego

18:00  

SOBOTA, 10. lutego

18:00  

NIEDZIELA, 11. lutego

  9:00  

12:00  

18:00