OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Roku, 28.01.2024

1. ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH. W ostatnią niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. PO ODWIEDZINACH KOLĘDOWYCH. Zakończyliśmy planowane odwiedziny kolędowe.

Serdeczne podziękowania składam Rodzinom, których serca i domy otwarły się na błogosławieństwo kolędowe i spotkanie duszpasterskie. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.

Jeśli kolęda nie odbyła się w wyznaczonym terminie, proszę o zgłoszenie (w kościele lub telefonicznie), odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

Od jutra powracamy do stałego czasu celebrowania Mszy Św. w tygodniu. Zapraszamy: we wtorki i czwartki o godz. 9:00, w pozostałe dni (poniedziałki, środy, piątki, soboty) o godz. 18:00.

3. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA.

W czwartek – o godz.9:00 Msza Św., modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W czwartek demontujemy szopkę i choinki; chętnych zapraszamy po Mszy Św. porannej na 9:30.

W piątek – od 17:30 okazja do spowiedzi św., o godz.18:00 Msza Św., następnie adoracja, nabożeństwo pierwszopiątkowe.

W sobotę – o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Rodziny Różańcowej, następnie adoracja, modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic różańcowych.

Lutowe odwiedziny chorych i seniorów – wyjątkowo tydzień później, w sobotę, 10 lutego od godz. 10:00.

4. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

O godz. 18:00. Msza Święta; wpierw.ceremonia poświęcenia świec. Przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

5. DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. W piątek, 2 lutego, obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Wspieramy modlitwą wszystkich, składających śluby zakonne żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Składane ofiary na tacę tradycyjnie przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych.

6. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 31. stycznia – Św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę, 3. lutego – Św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

7. ŻYCZENIA. Modlimy się za solenizantów, jubilatów i za modlących się z nami przez łącza internetowe. Dzielmy się z innymi radością, że Chrystus jest Panem naszego życia.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 28 stycznia

  9:00  W intencji Parafian

12:00  ++ Rodziców: Helena, Alfons, o dar nieba

18:00  + Pelagia WALKOWIAK

PONIEDZIAŁEK, 29 stycznia

18:00  

WTOREK, 30 stycznia

  9:00  

ŚRODA, 31 stycznia

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 1 lutego

  9:00  

PIĄTEK, 2 lutego

18:00  

SOBOTA, 3 lutego

18:00  W intencji Rodziny Różańcowej

NIEDZIELA, 4 lutego

  9:00  + Stanisław, 24 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00  + Mieczysław BURY, 10 rocznica śmierci

18:00 W intencji ++ Rodziców: Heleny i Alfonsa, o dar nieba

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Dnia 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, w sobotę, 3 lutego 2024 r., na uroczystą Mszę Św., do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 12.00. Eucharystię poprzedzi konferencja i czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.00.