OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25.12.2023

1. BOŻE NARODZENIE. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu; niech te słowa oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu Bożego Narodzenia. Życzmy sobie, by Nowonarodzony Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by umacniał nas i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swoich łask.

2. LITURGIE BOŻONARODZENIOWE. Msze Święte w święta Bożego Narodzenia, w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – według porządku niedzielnego – o 9:00, 12:00 i 18:00.

Taca z II dnia Świąt Bożego Narodzenia, w uroczystość św. Szczepana, tradycyjnie przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny US oraz KUL.

W najbliższy piątek, z racji oktawy świąt Bożego Narodzenia, nie obowiązuje cotygodniowy post.

3. SPOTKANIE OPŁATKOWE. W piątek, 29 grudnia zapraszam na spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych; zapraszam Radę Parafialną, Wspólnotę Żywego Różańca i Wspólnotę Świętego Józefa. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 19:00 na plebanii

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 26 grudnia – Św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

W środę, 27 grudnia – Św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów; jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.

W czwartek, 28 grudnia – Św. Św. Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

5. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego.

Msze Św. odprawimy jak w każdą niedzielę – o 9.00, 12:00 i 18:00.

Na zakończenie każdej Mszy Św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne; odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny.

6. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Kolęda w naszej parafii od 8 stycznia 2024 roku. Zaproszenie ubiegłoroczne jest zgłoszeniem na kolejne lata, nie trzeba ponawiać ich rok rocznie. Rodziny, które w ubiegłym roku nie przyjęły kolędy proszone są o wypełnienie zaproszenia i pozostawienie w zakrystii. Formularze znajduję się na stoliku przy wyjściu. W gablocie ogłoszeń duszpasterskich i na stronie internetowej podajemy całościowy program kolędy.

7. PODZIĘKOWANIA.

Składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w adwentowe oczekiwanie i przygotowanie świątyni do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję za zrozumienie, zaufanie oraz ofiary duchowe i materialne; serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.

8. ŻYCZENIA. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, także przez internet składam najlepsze życzenia: błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK, 25 grudnia   BOŻE NARODZENIE

22:00   PASTERKA – w intencji Parafian, Gości i modlących się z nami przez internet

  9:00  O łaskę błogosławieństwa Bożego dla Adama, w 50. rocznicę urodzin

12:00  Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże nad Rodziną

WTOREK, 26 grudnia   II ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  9:00  ++ Klementyna, Sabina

12:00  Dziękczynna za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad rodziną Małgorzaty

18:00  W pewnej intencji

ŚRODA, 27 grudnia

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 28 grudnia

  9:00  

PIĄTEK, 29 grudnia

18:00   + Mirosław WYRZYKOWSKI, 1 rocznica śmierci

SOBOTA, 30 grudnia

18:00  + Maria CYRULIŃSKA, 5 rocznica śmierci, z prośbą o radość życia wiecznego

NIEDZIELA, 31 grudnia   ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

  9:00  + Józef, ++ Jego Rodzice, ++ z Rodziny LICHOTÓW

12:00  Z prośbą o Bożą łaskawość w nadchodzącym roku

18:00  Za dusze w czyśćcu cierpiące

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, w niedzielę, 31 grudnia br. o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za kończący się Rok Pański 2023. Do wspólnego „Te Deum” Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych.

Zapraszamy 1 stycznia 2024 r., w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, do Bazyliki Archikatedralnej na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, o godz.18.00. Śpiew kolęd podczas liturgii poprowadzi Chór Męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Zwieńczenie liturgii będzie stanowić pasterskie błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi dla Archidiecezji na Nowy Rok 2024. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów.