OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Adwentu, 17.12.2023

1. NIEDZIELA „GAUDETE. „Radujcie się w Panu!”, te słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.

Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wprowadzone do naszego kościoła dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12:00. Światło jest przenoszone z groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem sztafetą skautową. Tradycja ta trwa od 33 lat.

2. RORATY. W trzecim tygodniu i ostatnim w tym roku adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy. Zapraszamy na Roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

Ponadto w środę, i sobotę Msza Święta będzie sprawowana również o godz. 18:00.

3. ŚWIĘTA CORAZ BLIŻEJ. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Postarajmy się o ich chrześcijański obchód i przygotowanie serc na narodzenie Pana. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź można odbyć każdego dnia przed Mszą Św.

Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Św. proszę o kontakt telefoniczny.

Do prac przy szopce i choinkach zapraszam w środę od godz. 10:00.

4. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. W przyszłą, IV Niedzielę Adwentu, przypada dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Z tej racji Msze Św. w przyszłą niedzielę odprawimy o godz. 9:00 i 12:00; nie będzie Eucharystii o godz. 18:00, bowiem w tym czasie zasiadamy już do Wieczerzy Wigilijnej.

Po wieczerzy zapraszamy na Pasterkę, którą odprawimy o godz. 22:00. Udział w pasterce nie jest udziałem we Mszy Św. niedzielnej.

5. WIZYTA DUSZPASTERSKA. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się od 8 stycznia 2024 roku. Zaproszenie w roku 2022/2023 jest zaproszeniem również w latach kolejnych, nie trzeba ponawiać ich rok rocznie. Rodziny, które w ubiegłym roku nie przyjęły kolędy proszone są o wypełnienie zaproszenia i pozostawienie w zakrystii. Formularze znajduję się na stoliku przy wyjściu.

6. WSPARCIE DLA NASZEGO KOŚCIOŁA. Dziś w III niedzielę miesiąca nasze ofiary złożone na tacę tworzą fundusz grzewczy kościoła i plebanii. Prosimy o wsparcie i dziękujemy za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy za każde dobro świadczone w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać.

7. POMOC ŚWIĄTECZNA. Trwa sprzedaż świec caritasowych, są do nabycia kalendarze adwentowe, kartki świąteczne, torby charytatywne i opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji diecezjalnej i parafialnej dobroczynności.

8. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Gościom i Parafianom oraz modlących się z nami przez łącza internetowe przekazujemy nasze najlepsze życzenia: niech nasze rodziny stają się prawdziwymi „Domowymi Kościołami”, w których Pan Jezus znajdzie miejsce i zostanie z miłością przyjęty.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 17 grudnia

  9:00  O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Grażyny, Moniki i Jacka

12:00  + Halina-Bożena KOCH, 3 rocznica śmierci

18:00  

PONIEDZIAŁEK, 18 grudnia

  7:00  

WTOREK, 19 grudnia

  7:00  O opiekę Matki Bożej dla Urszuli i Anny w nadchodzącym roku i z podziękowaniem za wszelkie łaski

ŚRODA, 20 grudnia

  7:00  

18:00  W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 21 grudnia

  7:00  

PIĄTEK, 22 grudnia

  7:00  

SOBOTA, 23 grudnia

18:00  W 50-lecie małżeństwa Elżbiety i Janusza CZAŁCZYŃSKICH

NIEDZIELA, 24 grudnia

  9:00  W pewnej intencji

12:00  

22:00  PASTERKA

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Uprzejmie informujemy, że od 24 do 26 grudnia br. w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecin-Żydowcach przy ul. Srebrnej 8, zostanie zorganizowana X Żywa Szopka. Odsłonięcie Żywej Szopki nastąpi podczas Mszy Świętej Pasterskiej z udziałem dzieci w niedzielę, 24 grudnia o godz. 21.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Żywą Szopkę będzie można odwiedzać w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie 26 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się wspólny śpiew kolęd przy ognisku.

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek, 22 marca 2024 r. Zapraszamy Rodziców z młodzieżą oraz rodzicami do wspólnej modlitwy w Kaplicy Cudownego Obrazu.