OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 Niedziela Roku, 22.10.2023

1. NIEDZIELA MISYJNA. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się – w tygodniu – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, w niedziele o godz. 17:30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie zapraszam na modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w sobotę, 28. października – Św. Św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz; należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

4. WIECZNA LAMPKA. Przypominamy: od początku wakacji, w prezbiterium naszego kościoła, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie jeden wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać Twoją osobistą intencję znaną jednie Bogu. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten tak bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii umówić termin.

5. PODZIĘKOWANIA. Przed tygodniem wspieraliśmy finansowo dwa projekty: pierwszy to ofiary złożone na papieską Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia; zebraliśmy kwotę 910 zł. Drugi projekt, to wsparcie na nasz parafialny fundusz remontowo-grzewczy. Dziękuję za ofiary złożone i w kościele i te wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

6. WYPOMINKI. Listopad coraz bliżej, czas szczególnej pamięci o zmarłych. Formularze na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę wybrać kartkę, która określi dzień omadlania polecanych zmarłych.

7. LICZENIE WIERNYCH. Dzisiaj, na polecenie Episkopatu Polski we wszystkich kościołach w Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych, odbywa się liczenie wiernych. Statystyce podlegają dwie kategorie obecności: liczba uczestniczących w niedzielnych Mszach Św. (tzw. dominicantes) – oraz liczba wiernych przystępujących do Komunii Św. (tzw. communicantes).

8. ŻYCZENIA. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz modlącym się z nami przez łącza internetowe składam najlepsze życzenia. W rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym pamiętajmy, że misjonarzem jest się nie tylko tysiące kilometrów od domu, powinno się nim być także w domu, w szkole i w pracy. Nieśmy innym Pana Jezusa.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 22 października

  9:00 O Boże błogosławieństwo dla Córki i moich Wnuków

12:00 ++ Waldemar, Dariusz, ++ Teściowie: Irena i Stanisław, ++ z obu Rodzin

18:00 + Jerzy FENGLER (28 Msza Św. gregoriańska)

PONIEDZIAŁEK, 23 października

18:00 + Jerzy FENGLER (29 Msza Św. gregoriańska)

WTOREK, 24 października

  9:00 + Jerzy FENGLER (30 Msza Św. gregoriańska)

ŚRODA, 25 października

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem NMP Nieustającej Pomocy; w intencji Jadzi, Agaty, Piotra i Zbyszka o łaskę opieki

CZWARTEK, 26 października

 9:00 + Jan SYS, 3 rocznica śmierci

PIĄTEK, 27 października

11:00 + Janina JÓZEFIAK, Msza Św. pogrzebowa

18:00 + Halina, z prośbą o łaskę nieba

SOBOTA, 28 października

18:00 + Zygmunt MARKOWSKI, 4 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 29 października

  9:00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Rodziny

12:00  W intencji Rodziny DWORAKOWSKICH

12:00 W intencji Rodziny DWORAKOWSKICH

18:00 O uzdrowienie z choroby Karola Hagen i łaski dla Rodziców Karola i jego Rodziny; niech Pan Bóg ich prowadzi i błogosławi

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

Zapraszamy do udziału w „Procesji ze Świętymi” we wtorek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Po procesji będzie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie się około godz. 21.00. Zapraszamy wspólnoty  oraz ruchy kościelne, harcerki i harcerzy, z relikwiami świętych i błogosławionych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej, w kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Abp Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna do pomnika Dziecka Utraconego. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy wzorem lat ubiegłych procesja modlitewna za zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana o godz. 15.00. Po Mszy Świętej procesyjnie udamy się do grobowca kapłańskiego na modlitwę.

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach: 28, 29 października i 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni będą mogli składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne na Cmentarzu Centralnym. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz w listopadzie w kościele seminaryjnym.

Fundacja Life Surfers oraz Wspólnota Dom Baranka, jako główni organizatorzy, zapraszają 18 listopada (sobota) do Szczecina, ul. Ku Słońcu 124 (szkoły salezjańskie) na Forum Ogień z Nieba. Spotkanie jest adresowane głównie do młodzieży (w szczególności 14-19 lat), ale również do wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z tej propozycji modlitewnej. Wszystkie szczegóły dotyczące forum znajdziemy na stronie: https://forumognia.pl/. 

Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego Ksiądz Arcybiskup Metropolita wraz z Ks.  Dziekanem WT Uniwersytetu Szczecińskiego i Ks. Rektorem Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Teologicznym US oraz roku formacyjnego w AWSD w Szczecinie, która odbędzie się w poniedziałek, 23 października br. Uroczystość połączona będzie z obchodem 20. rocznicy utworzenia Wydziału Teologicznego US. Dodatkowe informacje i kontakt: P. Krzysztof Wodzyński tel. 91 444 14 58, mail: gry kasynowe maszyny