OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Przemienienie Pańskie, 6.08.2023

1. PRZEMIENIENIE PAŃSKIE. Dzisiaj przeżywany święto Przemienienia Pańskiego. Kościół je obchodzi od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. 

1. SIERPNIOWA ABSTYNENCJA. W miesiącu sierpniu można złożyć zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także jako pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. Maryi Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji. 

3. WSPÓLNOTA ŚWIĘTEGO JÓZEFA. W poniedziałek, 7 sierpnia o godz. 18:00 Msza Św. w intencji Wspólnoty Świętego Józefa i nabożeństwo ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam Wspólnotę i wszystkich polecających się opiece Świętego Józefa. Po rotacji modlitw mężczyźni z Bractwa Świętego Józefa otrzymają szkaplerze swojego Patrona.

4. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W następną niedzielę, 13. sierpnia o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i Procesja Fatimska wokół kościoła. Przypomnijmy: Msze Św. 13. każdego miesiąca, od maja do października odprawiamy jako Msze Św. zbiorowe, a więc w intencji próśb i podziękowań, a nade wszystko z uwielbieniem Matki Bożej; w intencjach przynoszonych w sercu. 

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek 8. sierpnia – Św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa (wspomnienie); w środę, 9. sierpnia – Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) (1891-1942), dziewica i męczennica zamordowana w Auschwitz, współpatronka Europy (wspomnienie); w czwartek, 10. sierpnia – Św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik (†258); przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia (święto); w piątek, 11. sierpnia – Św. Klara z Asyżu(1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych klaryskami (wspomnienie)

6. KRUCJATA RÓŻAŃCOWA DZIECI I CAŁYCH RODZIN ZA POLSKĘ. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej dzieci i ich rodzin od 15 sierpnia do 25 grudnia br., odmawiając codziennie dziesiątkę różańca świętego o Dary Ducha Świętego dla Polski i wszystkich Polaków. Jak piszą organizatorzy: „Polska i świat niezwykle potrzebują tej modlitwy oraz duchowego wyciszenia i odrobiny rozumnej refleksji.” 

7. PRACE WOKÓŁ KOŚCIOŁA. W lipcu rozpoczęliśmy prace związane z uporządkowaniem terenu wokół kościoła i żywopłotu przy ogrodzeniu. Dokonujemy podcinania roślin, korygujemy teren przy wjeździe na posesję, rozpoczęliśmy prace związane z odprowadzeniem deszczówki, przygotowujemy miejsce na figurę Św. Brata Alberta. Dziękuję wszystkim, od Rady Parafialnej począwszy, za pomoc i włączenie się w to wspólne dzieło. Serdeczne Bóg zapłać. 

8. SIERPNIOWE WSPARCIE. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego – już dziś polecam ten szczytny cel życzliwości naszych Parafian. 

9. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz wszystkim modlącym się z nami życzę Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta. Modlę się o wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

tel. kom. 601-76-28-25 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 6 sierpnia 

  9:00 + Bożena, 6 rocznica śmierci, ++ z Rodziny 

12:00 + Jan ORDYSIŃSKI 

18:00 + Ks. Tadeusz CZAPIGA

PONIEDZIAŁEK, 7 sierpnia

18:00 W intencji Wspólnoty Świętego Józefa 

WTOREK, 8 sierpnia 

  9:00 O łaskę zdrowia dla Ryszarda OLSZEWSKIEGO

ŚRODA, 9 sierpnia 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 10 sierpnia 

  9:00 W intencji PATRYCJI i PRZEMKA o łaskę jedności i błogosławieństwo Boże na codzień

PIĄTEK, 11 sierpnia 

18:00 + Tadeusz GRAB, miesiąc po śmierci 

SOBOTA, 12 sierpnia 

18:00 W intencji dziękczynnej, w 50. rocznicę urodzin 

NIEDZIELA, 13 sierpnia 

  9:00 ++ Jan, Józef, Zbigniew, ++ z Rodziny WOJS

12:00 W intencji Ireny, z prośbą o Boże błogosławieństwo

18:00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej (intencja zbiorowa) 

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Wędruje XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, aby 13 sierpnia dotrzeć do celu i pokłonić się Matce Bożej. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Kontakt i informację w sprawie szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy — tel. kom. 572 480 927

XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Milodsierdzia Bożego w Myśliborzu odbędzie się w dniach od 23 sierpnia do 25 sierpnia. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Ufam jak… św. Teresa z Lisieux„. Inauguracja 23.08 podczas Mszy Św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy od 17.07 do 16.08 poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-mysliborska.pl, a także 17.08, 18.08, 21.08 w Fundacji Bractwa Małych Stópek, ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, ale również do towarzyszenia modlitwą i do wspólnych spotkań z pielgrzymami na trasie: Szczecin – Gardno – Chwarstnica – Rożnowo – Banie – Kierzków – Golenice – Myślibórz. 

W Niepokalanowie powstała inicjatywa pod nazwą „Krucjata Różańcowa Dzieci i Rodzin za Polskę” trwającej od 15 sierpnia do 25 grudnia br. Zapraszamy do uczestnictwa w pierwszej w historii krucjacie różańcowej dzieci i całych rodzin odmawiając codziennie dziesiątkę różańca świętego o łaskę wylania Darów Ducha Świętego na Polskę i wszystkich Polaków. Centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium w Niepokalanowie 15 sierpnia o godz. 11.30. Prosimy zarejestrować się na stronie internetowej www.krucjataniepokalanow.pl

Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy zaprasza we wtorek, 15 sierpnia o godz. 19.30 na koncert pt. „Psalmy Dawidowe” w wykonaniu Mateusza Pospieszalskiego z zespołem. Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu – do nabycia na stronie www.bilety.fm/pl/muzyka/8815-psalmy-dawidowe-kosciol-pw-sw-ap-piotra-i-pawla-police.html oraz w parafii. 

Sanktuarium NSPJ w Szczecinie zaprasza na dni Oktawy Chwały Maryi obchodzone od Wniebowzięcia NMP do wspomnienia Najświętszej Maryi Królowej. Od środy 16 sierpnia począwszy, do wtorku 22 sierpnia (oprócz niedzieli), codziennie o godz.11.30 i 18.00  będzie odmawiany różaniec, a po nim Msza św. z rozważaniami o Matce Bożej. Będzie to czas modlitwy wynagradzającej i przebłagalnej za grzechy przeciwko Bogu, Matce Najświętszej i miłości bliźniego. W te dni Matce Pana Jezusa będzie zawierzana nasza Ojczyzna, Kościół Święty, nasze rodziny, wszystkie trudne sprawy. Kustosz Sanktuarium zachęca, aby w te dni przynosić Matce Bożej kwiaty, jako znak naszej miłości  i wdzięczności za Jej matczyną opiekę, tworząc duchowy i materialny „Ogród Matki Bożej”. 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie informuje, że we wtorek, 15 sierpnia br. w Nowogardzie na Placu Szarych Szeregów Wojsko Polskie organizuje pokaz sprzętu z racji swojego święta. Pokaz ten połączony będzie z odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczysta Msza Święta z udziałem Pana Wojewody i przedstawicieli władz lokalnych rozpocznie się o godz. 10.00. Po Mszy Św. przemarsz w asyście orkiestry wojskowej na miejsce spotkania.