OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 Niedziela Roku, 30.07.2023

W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. 

1. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. 1 sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć. 

2. ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. 1 sierpnia rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. Wydarzenie będzie można śledzić poprzez transmisję TVP, on-line w internecie. Szczegółowe informacje o spotkaniu młodzieży z całego świata poprzez: www.sdmpolska.pl oraz na plakacie w gablocie parafialnej. 

3. ODPUST PORCJUNKULI. W środę, 2 sierpnia, w klasztorach franciszkańskich obchodzone jest święto Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia również w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Słowo Porcjunkula odnosi się do kapliczki z początków czasów Św. Franciszka, aktualnie znajdującej się we wnętrzu Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Asyżu. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. 

4. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosząc o nowe powołania, także z naszej parafii. W piątek – od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (istotą pierwszych piątków miesiąca nie jest spowiedź, lecz Komunia Św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy właśnie i całego świata), nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o godz. 18:00 Msza Święta. W sobotę – od godz. 10:00 odwiedziny chorych i seniorów. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (możliwość odbycia spowiedzi w tym czasie), następnie modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek, 31. lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie); we wtorek, 1. sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel Zgromadzenia Ojców Redemptorystów (wspomnienie); w piątek, 4. sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu (wspomnienie). 

6. PODZIĘKOWANIE. Przed tygodniem wspieraliśmy polskich misjonarzy. Na zakup środków transportu na misje przekazaliśmy kwotę 740 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

7. AWARIA NAGŁOŚNIENIA. W minionym tygodniu awarii uległ wzmacniasz nagłaśniający celebracje z naszego kościoła. W oczekiwaniu na powrót z naprawy Msze Św. transmitowane w internecie są widoczne, ale bez przekazu głosowego. Przepraszam za utrudnienia.

8. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom oraz wszystkim modlącym się z nami życzę Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

tel. kom. 601-76-28-25 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 30 lipca 

  9:00 W podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę dla ANNY 

12:00 W intencji Parafian

18:00 W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK, 31 lipca 

18:00 W intencji AMELKI i DAMIANA, z racji urodzin 

WTOREK, 1 sierpnia 

  9:00 + Eugeniusz, 11 rocznica śmierci, ++ Jego Rodzice ELŻBIETA i JÓZEF, ++ z Rodziny LICHOTÓW 

ŚRODA, 2 sierpnia 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 3 sierpnia 

  9:00 Dziękczynna za dar życia dla HELENKI, w 16 rocznicę życia i z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

PIĄTEK, 4 sierpnia 

18:00 + Teresa ROSADZIŃSKA, 7 rocznica śmierci 

SOBOTA, 5 sierpnia 

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca 

NIEDZIELA, 6 sierpnia 

  9:00 + Bożena, 6 rocznica śmierci 

12:00 + Jan ORDYŃSKI 

18:00

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Wyruszyła XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Kontakt i informacje w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy, tel. 572 480 927

We wtorek, 1 sierpnia br. przypada Rocznica Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren przypomni o wydarzeniach sprzed 79 lat. O godz.17.00, czyli  w symboliczną godzinę „W”, spotkamy się z mieszkającymi w naszym mieście Powstańcami na placu przed Bazyliką Archikatedralną. Następnie w katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana będzie odprawiona Msza Święta w intencji Powstańców Warszawskich. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert pieśni powstańczej i patriotycznej w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

W dniach od 1 do 6 sierpnia br. odbędą się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Już teraz pragniemy zachęcić do duchowej łączności z Lizboną, szczególnie polecając modlitwie duszpasterzy i młodzież Archidiecezji udającą się na spotkanie z Ojcem Świętym. Wydarzenie będzie można śledzić poprzez transmisję TVP, on-line w internecie. Szczegółowe informacje o spotkaniu młodzieży z całego świata poprzez: www.sdmpolska.pl

XXXI Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Milodsierdzia Bożego w Myśliborzu odbędzie się w dniach od 23 sierpnia do 25 sierpnia br. Hasłem tegorocznej pielgrzymki bedą słowa: „Ufam jak… św. Teresa z Lisieux„. Inauguracja pielgrzymki 23.08 br. podczas Mszy Św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy od 17.07. do 16.08 poprzez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka-mysliborska.pl, a także 17.08, 18.08, 21.08 w Fundacji Bractwa Małych Stópek, ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Do pielgrzymowania zapraszamy szczególnie młodzież po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania i wszystkich wiernych, chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zachęcamy do osobistego udziału w pielgrzymce, ale również do towarzyszenia modlitwą i do wspólnych spotkań z pielgrzymami na trasie: Szczecin – Gardno – Chwarstnica – Rożnowo – Banie – Kierzków – Golenice – Myślibórz.