OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 Niedziela Roku, 9.07.2023

1. CZAS WAKACYJNO–URLOPOWY. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. 

2. ŚRODOWA NOWENNA. W środy powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00 Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a serce Maryi, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania. 

3. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W czwartek, 13. lipca o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i Procesja Fatimska wokół kościoła. Msze Św. 13. każdego miesiąca, od maja do października, odprawiamy jako Msze Św. zbiorowe, a więc w intencji próśb i podziękowań, z uwielbieniem Matki Bożej; w intencjach przynoszonych w sercu. W czwartek nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00.

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek, 11. lipca –  Św.Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy (święto); w środę, 12. lipca –  Św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe); w czwartek, 13. lipca – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe); w sobotę, 15. lipca – Św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe). 

5. LAMPKA WIECZNA. W prezbiterium, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie wkład olejowy. Każda świeca może zawierać osobistą intencję znaną jednie Panu Bogu i Ofiarodawcy. Polecajmy swoje sprawy w ten nadzwyczajnie bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii. 

6. ŻYCZENIA. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom, uczestniczącym w liturgiach przez internet życzę doświadczenia bliskości Pana Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego lub urlopowego odpoczynku – bezpiecznego czasu i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

kom. http://parafiaglebokie.pl/darmowe-gry-hazardowe-automaty-bez-rejestracji/ 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 9 lipca 

  9:00 + Jan TRĄBIŃSKI 

12:00 + Łukasz KĘPSKI i za dusze w czyśćcu cierpiące 

18:00 O łaskę zdrowia dla Teresy MIELCAREK

PONIEDZIAŁEK, 10 lipca 

18:00 + Józef MALINOWSKI

WTOREK, 11 lipca 

  9:00 + Jan

ŚRODA, 12 lipca 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 13 lipca 

18:00 W intencjach zbiorowych za wstawiennictwem MB Fatimskiej

PIĄTEK, 14 lipca 

18:00 + Halina FILIPKIEWICZ, 24 rocznica śmierci

SOBOTA, 15 lipca 

18:00 O. Władysław SIWEK TCH, 50 rocznica śmierci

NIEDZIELA, 16 lipca 

  9:00 W 50. rocznicę małżeństwa Małgorzaty i Marka ŚWIĄTKOWSKICH

12:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 + Teresa MIELCAREK

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ 

Dnia 11 lipca (wtorek) przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej”. Zapraszamy do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach „Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa”. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu: 10 lipca (poniedziałek) w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o g.18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego, 11 lipca (wtorek) o g. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko Kamieńskiego, oraz Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, 11 lipca o g. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Mszę Św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.

Pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w czwartek, 13 lipca o godz. 9.00 przy grobowcu dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym w Policach, ul. Tanowska 8 – kwatera nr. 2. Do wzięcia udziału w ceremonii pogrzebowej zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą być z rodzicami w trudnej dla nich chwili

Osoby starsze i chore zachęcamy do udziału osobistego w tej pielgrzymce wraz ze swoimi podopiecznymi. Ksiądz Kustosz Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza wszystkich noszących Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel i wszystkich chętnych do jego przyjęcia dnia 16 lipca do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o godz. 14.30 Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, godz.15.00 Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 90 rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich: S. Dariusa i S. Girenasa, która przypada w niedzielę 16 lipca. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 9.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscu katastrofy w Pszczelniku (dekanat Dębno – parafia Różańsko) o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. 

Ksiądz Proboszcz Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba AP. w Szczecinie serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe. Duchowym przygotowaniem będą rekolekcje, które wygłosi o. Roman Zioła OFM Conv. Rekolekcje rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli włącznie (21.07. — 23.07.br.). W piątek i sobotę Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00, natomiast w niedzielę podczas każdej Mszy Św. Msza Św. wigilijna uroczystości odpustowych 24.07.br.(poniedziałek) o godz. 18.00. Suma Odpustowa ku czci Św. Jakuba AP. będzie sprawowana 25 lipca (wtorek) o godz. 18.00. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy duszpasterzy wraz z wiernymi. Tradycyjny Jarmark Jakubowy odbędzie się w dniach 20.07 — 23.07. na placu katedralnym, szczegóły na www.jarmarkjakubowy.pl 

W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy — tel. 572 480 927

Dwuletnie Studium Organistowskie w Szczecinie zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, które chcą przygotować się do podjęcia posługi w zawodzie organisty liturgicznego. Informacje szczegółowe na www.promusicasacra.pl. W załączniku przesyłamy również formularz zgłoszeniowy osobom zainteresowanym. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji wszystkim, o których wiemy, że posiadają uzdolnienia w tym kierunku.