OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 Niedziela Roku, 2 07.2023

1. WSPÓLNOTA ŚW. JÓZEFA. W poniedziałek Msza Św. zbiorowa w intencji Wspólnoty Św. Józefa i nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszam Wspólnotę i wszystkich polecających się opiece Św. Józefa. 

2. ŚRODOWA NOWENNA. W środy powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00 Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a serce Maryi, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania. 

3. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek – od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, o godz. 18:00 Msza Święta. 

4. KALENDARZ LITURGICZNY. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałek, 3. lipca – Św. Tomasz, Apostoł, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską (święto). W czwartek, 6. lipca – Bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki”, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe). Sobota, 8. lipca – Św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe). 

5. WDZIĘCZNOŚĆ. Do naszego kościoła nabyliśmy: lampkę wieczną, gong, dzwonek i kropielnice. W prezbiterium, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać osobistą intencję znaną jednie Bogu i ofiarodawcy. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten nadzwyczajnie bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii. 

Przy ołtarzu jest także nowy mosiężny gong, który uświetnia liturgie w naszym kościele, a w wejściu do kościoła wymieniliśmy kropielnice na wodę święconą. Kropielnicę w części także są ofiarowane.

Lampka wieczna, gong, kropielnice, a także dzwonek liturgiczny, który niebawem do nas dotrze, mają już swoich ofiarodawców, którym składam serdeczne podziękowania. 

Przez dwie ostatnie niedziele odbywała się zbiórka na kolonie letnie dla dzieci. Do Caritas Archidiecezji przekazaliśmy kwotę 1.640 zł. Na Świętopietrze zebraliśmy 140 zł. Dziękuję za wszelką ofiarność, życzliwość i zaufanie. Najserdeczniejsze Bóg zapłać. 

6. ŻYCZENIA. Gościom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, oraz uczestniczących w Eucharystii za pomocą łączy internetowych Szczęść Boże za wstawiennictwu naszego Patrona Świętego Brata Alberta. 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz 

kom. 601-76-28-25 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA, 2 lipca 

  9:00 ++ Janina, Jan, Irena, Witold 

12:00 W 70. rocznicę małżeństwa Aleksandry i Stanisława SIERPOWSKICH 

18:00 + Jan SIEKIERKA, ++ z Rodziny 

PONIEDZIAŁEK, 3 lipca 

18:00 W intencjach Wspólnoty Św. Józefa 

WTOREK, 4 lipca 

  9:00

ŚRODA, 5 lipca 

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy 

CZWARTEK, 6 lipca 

9:00 + Janina STĘPIEŃ, 5 rocznica śmierci, ++ Wanda, Michał 

PIĄTEK, 7 lipca 

18:00

SOBOTA, 8 lipca 

18:00

NIEDZIELA, 9 lipca 

  9:00

12:00 + Łukasz KĘPSKI 

18:00

KOMUNIKATY KURII MEOPOLITALNEJ 

Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 3. do 9. lipca. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinskarowerowa.pl. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. 

Zapraszamy do skorzystania z oferty „Letniej Szkoły Biblijnej”. Termin: od 3. do 7. lipca. Spotkania poprowadzi ks. Prof. dr hab. Dariusz Kotecki. W spotkaniach będzie można wziąć udział za pośrednictwem internetu. Zapisy / dodatkowe informacje na stronie https://hermanice.dominikanie.pl/2023/05/04/vii-edycja-letniej-szkoly-biblijnej/ 

Informujemy o 57 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Transmisja „ live” Mszy Św. w TVP 3 dnia 6. lipca o godz. 11.00. Szczegółowy plan pielgrzymki jest dostępny pod linkiem:  www.apchor.pl/temat/2022/06/13/57-Ogolnopolska-Pielgrzymka-Apostolstwa-Chorych-na-Jasna-Gore Osoby starsze i chore zachęcamy do udziału osobistego w tej pielgrzymce wraz ze swoimi podopiecznymi. 

Dnia 11 lipca (wtorek) przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej”. Zapraszamy do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach „Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa”. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu w poniedziałek i wtorek:

–10 lipca (poniedziałek) w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o g.18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego,

–11 lipca (wtorek) o g. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko Kamieńskiego, oraz Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

–11 lipca o g. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Mszę Św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.

Osoby starsze i chore zachęcamy do udziału osobistego w tej pielgrzymce wraz ze swoimi podopiecznymi. Ksiądz Kustosz Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza wszystkich noszących Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel i wszystkich chętnych do jego przyjęcia dnia 16 lipca do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o godz. 14.30 Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, godz.15.00 Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 90 rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich: S. Dariusa i S. Girenasa, która przypada w niedzielę 16 lipca. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 9.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscu katastrofy w Pszczelniku (dekanat Dębno – parafia Różańsko) o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy 

W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIX Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Kontakt i informację w sprawie zapisów i szczegółów pielgrzymowania u ks. Dyrektora Karola Łabendy — tel. 572 480 927

Dwuletnie Studium Organistowskie w Szczecinie zaprasza osoby uzdolnione muzycznie, które chcą przygotować się do podjęcia posługi w zawodzie organisty liturgicznego. Informacje szczegółowe na www.promusicasacra.pl. W załączniku przesyłamy również formularz zgłoszeniowy osobom zainteresowanym. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji wszystkim, o których wiemy, że posiadają uzdolnienia w tym kierunku.