OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 Niedziela Roku, 25.06.2023

1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. Kończy się czerwiec, miesiąc modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. 

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. 

2. ŚRODOWA NOWENNA. W środy powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00 Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a serce Maryi, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania. 

3. ŚWIĘTOPIETRZE. W czwartek, 29. czerwca  przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu wspieramy modlitwą Ojca Świętego, następcę św. Piotra. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na posługę apostolską i charytatywną papieża, to tzw. Świętopietrze.

4. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Odwiedziny chorych i seniorów od godz. 10:00. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (możliwość odbycia spowiedzi w tym czasie), następnie modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca. 

5. KALENDARZ LITURGICZNY. Wspomnienia i uroczystości w nadchodzącym tygodniu: Środa, 28. czerwca – Św. Ireneusza (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe). Czwartek, 29. czerwca – Świętych Apostołów Piotra († ok. 64), pierwszy papież, i Pawła († ok. 67), nazywany Apostołem Narodów (uroczystość). Sobota, 1. lipca – Św. Ottona, (1060-1139), biskup Bambergu zwany Apostołem Pomorza, odbywa dwie misje chrystianizacyjne Pomorza (Wolin, Kamień, Pyrzyce, Szczecin), Patron Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (wspomnienie obowiązkowe). 

6. SPOWIEDŹ ŚW. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed nabożeństwami. 

7. NOWOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W prezbiterium, przed Najświętszym Sakramentem, płonie „Wieczne Światło”, które pełni funkcję „żywej” lampki wiecznej. Przez 9 dni i 9 nocy (czas nowennowy) płonie wkład olejowy. Każda kolejna świeca może zawierać osobistą intencję znaną jednie Bogu i ofiarodawcy. Polecajmy Panu swoje sprawy w ten nadzwyczajnie bliski, a zarazem dyskretny sposób. Zapraszam do zakrystii. 

Przy ołtarzu jest także nowy mosiężny gong, który uświetnia liturgie w naszym kościele. Liturgiczny gong, a także mosiężny nowy dzwonek liturgiczny, który niebawem do nas dotrze, mają swojego ofiarodawcę; składam serdeczne podziękowania. 

W wejściu do kościoła wymieniliśmy kropielnice na wodę święconą. Zamontowaliśmy dwa nowe mosiężne naczynia, dotychczasowe bowiem uległy znacznemu zużyciu.

8. KWESTA WAKACYJNA. Także w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji. Dziękując za ubiegłoniedzielne wsparcie prosimy i dziś o ofiarę na ten szlachetny cel. 

9. ŻYCZENIA. Gości i Parafian, Solenizantów i Jubilatów oraz uczestniczących w Eucharystii za pomocą łączy internetowych zawierzam w codziennej modlitwie i wstawiennictwu naszego Patrona Świętego Brata Alberta.

Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje i urlopy, obojętnie gdzie spędzane, były miłym wypoczynkiem, ale także czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Szczęść Boże! 

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

kom. 601-76-28-25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 25 czerwca

  9:00 + Henryk, 17 rocznica śmierci

12:00 W int. Janiny i drugiej Janiny, z prośbą o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo

18:00 + Jan CZAŁCZYŃSKI, ++ z Rodziny

PONIEDZIAŁEK, 26 czerwca

18:00 + Andrzej, o łaskę wiecznego zbawienia

WTOREK, 27 czerwca

9:00 O szczęśliwą opiekę Bożą dla Moniki i Marty

ŚRODA, 28 czerwca

18:00 W intencjach nowennowych za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK, 29 czerwca

  9:00 W 49. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego Aleksandry i Przemysława FENRYCHÓW tą Eucharystią dziękujemy za miłość i za każde dobro w naszej rodzinie, prosząc równocześnie o życie wieczne przy Bogu dla Oleńki

PIĄTEK, 30 czerwca

18:00 + Maria-Halina, o radość nieba

SOBOTA, 1 lipca

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 2 lipca

  9:00 ++ Janina, Jan, Irena, Witold 

12:00 W 70. rocznicę małżeństwa Aleksandry i Stanisława SIERPOWSKICH

18:00 + Jan SIEKIERKA, ++ z Rodziny

KOMUNIKAT KURII MEOPOLITALNEJ

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wraz z Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej w Resku, serdecznie zaprasza kobiety w stanie błogosławionym z terenu naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na Uroczystość rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Jagodnej, która odbędzie się w niedzielę, 2 lipca br. o godz. 11.00. Podczas Mszy Świętej zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa.

Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 3 do 9 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinskarowerowa.pl. Zapisy trwają do 30 czerwca br. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.