OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 Niedziela Roku, 11.06.2023

1. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Trwa tak zwana Oktawa Bożego Ciała. Gromadzimy się w kościele na Eucharystii i nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. 

2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. We wtorek, 13. czerwca o godz. 18:00 Msza Św., modlitwa różańcowa i procesja fatimska wokół kościoła. Od teraz, Msze Św. odprawiane 13. każdego miesiąca, od maja do października będą odprawiane jako Msze Św. zbiorowe, a więc w intencji próśb i podziękowań, a nade wszystko z uwielbieniem Matki Bożej, w intencjach przynoszonych w sercu. We wtorek nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00. 

3. ŚRODOWA NOWENNA. W środy o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Niej Msza Św. w intencjach nowennowych, a więc w intencjach próśb i podziękowań, z którymi zapraszamy co tydzień. 

4. UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. W piątek, 16. czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony jest, z inicjatywy Św. Jana Pawła II, w całym Kościele, od 1995 roku, Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów..W piątek z racji na uroczystość nie obowiązuje cotygodniowy post. 

5. ODPUST PARAFIALNY. W sobotę, 17. czerwca przypada nasza parafialna uroczystość odpustowa, dzień Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Sumie odpustowej o godz. 18:00 połączonej z wizytacją kanoniczną parafii oraz bierzmowaniem przewodniczył będzie Ks. Biskup Prof. Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy na celebrację odpustową i tradycyjny piknik przy kościele. 

6. KALENDARZ LITURGICZNY. 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe). Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), patron trudnych czasów, biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe). Piątek, 16 czerwca – Najświętsze Serce Pana Jezusa (uroczystość). Sobota, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski (1845-17.06.1983), zakonnik, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec, malarz, znany z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych (uroczystość odpustowa w parafii Szczecin Głębokie). 

7. PODZIĘKOWANIA. Serdeczne podziękowania składam osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i wystrój ołtarzy na procesję Bożego Ciała, także wszystkim uczestnikom procesji, służbie liturgicznej, niosącym krzyż, baldachim i chorągwie, Panu organiście, harcerzom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich rodzicom i Pani katechetce. Gościom i Parafianom, za wszelki trud przygotowania oraz uroczystą celebrację procesji serdecznie dziękuję. Jednocześnie słowa wdzięczności składam za różnorodne wsparcia czynione w naszej parafii; dziękuję osobom, które systematycznie dbają o piękno zieleni i czystość wokół świątyni oraz w samym kościele. Dziękuję za życzliwość, zrozumienie i zaufanie, dziękuję za wszelkie dobro – duchowe i materialne, serdeczne Bóg zapłać.

8. KWESTA WAKACYJNA. W dwie kolejne niedziele, 18 i 25 czerwca, odbędzie się przykościelna kwesta na wakacyjny odpoczynek dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią. To tradycyjna akcja dobroczynności organizowana przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. 

9. W jutrzejszy poniedziałek nie będzie Mszy Św. i nabożeństwa czerwcowego. Od wtorku porządek nabożeństw niezmienny. Zapraszam.

10. ŻYCZENIA. Wszystkich Was, Gości i Parafian oraz Solenizantów i Jubilatów nadchodzącego tygodnia oraz uczestniczących w Eucharystii za pomocą łączy internetowych zawierzam w codziennej modlitwie I wstawiennictwu św. Brata Alberta, naszego Patrona.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

kom. http://parafiaglebokie.pl/gry-online-za-darmo-kasyno/

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 11 czerwca

  9:00 W intencji Parafian

12:00 + Józef BOROWICZ, 10 rocznica śmierci

18:00 + Antoni, ++ z Rodziny CYRULIŃSKICH

WTOREK, 13 czerwca

18:00 Intencja zbiorowa za wstawiennictwem MB Fatimskiej

ŚRODA, 14 czerwca

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 15 czerwca

18:00  

PIĄTEK, 16 czerwca

18:00 ++ Julia, Alfons GOSIEWSCY

SOBOTA, 17 czerwca, ODPUST PARAFIALNY

18:00 W intencji Parafian

NIEDZIELA, 18 czerwca

  9:00 w intencji Pań z Żywego Różańca, z podziękowaniem i prośbą o łaskę zdrowia

12:00

18:00

KOMUNIKAT KURII MEOPOLITALNEJ

W dzisiejszą niedzielę, 11 czerwca, obchodzimy 36. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 12.00 do Archikatedry Szczecińskiej oraz na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za Św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach. 

Także dziś przypada 46. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W tym dniu szczególne pomódlmy się, także w modlitwach osobistych, w intencji Dostojnego Jubilata. 

Instytut Ignis Misericordiae im. bł. Michała Sopoćki w Myśliborzu wraz z Księdzem Kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, przy współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, organizuje III Myśliborski Kongres Miłosierdzia w dniach 16 – 18 czerwca. Celem Kongresu jest uczczenie 30 rocznicy ustanowienia Myśliborskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.