OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 4.06.20223

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, którą dziś Kościół celebruje wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach: w Boga Oja, Syna Bożego i Ducha Świętego. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem są modlitwy „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była n początku, teraz i zawsze, i na wieki, wieków Amen”, a także znak krzyża, który czynimy na piersiach. Dziś kończy się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

1. WSPÓLNOTA ŚW. JÓZEFA. W poniedziałek Msza Św. zbiorowa w intencji Wspólnoty Św. Józefa, rotacja modlitw i nabożeństwo ku czci św. Józefa. Po nabożeństwie spotkanie ze służbą ołtarza; zapraszam ministrantów, czcicieli św. Józefa oraz Panów ze Wspólnoty Gloria Crucis.

2. UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje w tym dniu obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Proszę rodziny, które w poprzednich latach budowały ołtarze, aby i w tym roku podjęły się tego zaszczytnego zadania. Proszę także panie i dziewczęta, aby zbierały kwiatki na procesję, a dzieci zapraszam do sypania kwiatków. Proszę o czynne włączenie się w organizację procesji i udekorowanie domów i mieszkań. 

3. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ. W piątek o godz. 19:00 spotkanie z Radą Parafialną i aktywem przygotowującym piknik odpustowy. Zapraszam do pomieszczeń plebanii.

4. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele o godz. 17:30. W czwartek niebędzie nabożeństwa czerwcowego; litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa zaśpiewamy w czasie procesji. 

5. KALENDARZ LITURGICZNY. W poniedziałek, 5 czerwca – Św. Bonifacego (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec. W czwartek, 8 czerwca – Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa.

6. PODZIĘKOWANIA. Słowa wdzięczności składam za wspieranie naszej wspólnoty parafialnej; dziękuję za ofiary składane w kościele, za wpłaty na konto parafialne; dziękuje osobom, które systematycznie dbają o piękno i czystość wokół świątyni i w samym kościele; dziękuję za życzliwość, zrozumienie i zaufanie oraz wszelkie dobro – duchowe i materialne, serdeczne Bóg zapłać.

7. ŻYCZENIA. Wszystkich Was, Gości i Parafian oraz Solenizantów i Jubilatów nadchodzącego tygodnia zawierzam w codziennej modlitwie wstawiennictwu św. Brata Alberta, naszego patrona.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

kom. gry za darmo casino

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 4 czerwca

  9:00 + Florian, w rocznicę śmierci, od kochającej Córki

12:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Wojciecha w 20. rocz. urodzin

18:00 Z prośbą o łaskę zdrowia dla Rodziny

PONIEDZIAŁEK, 5 czerwca

18:00 W intencji wspólnoty Św. Józefa

WTOREK, 6 czerwca

  9:00 W intencji Anny, z prośbą o szczęśliwą operację i opiekę Bożą

ŚRODA, 7 czerwca

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 8 czerwca, UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

10:00 O uwielbienie Trójcy Przenajświętszej

18:00

PIĄTEK, 9 czerwca

18:00

SOBOTA, 10 czerwca

18:00

NIEDZIELA, 11 czerwca

  9:00

12:00 + Józef BOROWICZ, 10 rocznica śmierci

18:00 +Antoni, ++ z Rodziny CYRULIŃSKICH

KOMUNIKATY KURII MEOPOLITALNEJ

W czwartek, 8 czerwca, zapraszamy do udziału w celebracji Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, która będzie przebiegać według następującego porządku: o godz. 9.00 główna Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 10.00 rozpoczęcie procesji eucharystycznej z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, ok. godz. 12.00, po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta  w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich wiernych: duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami. 

W niedzielę, 11 czerwca, obchodzimy 36. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II  w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 12.00 do Archikatedry Szczecińskiej oraz na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się  o godz. 20.30 przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za Św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach. Także 11 czerwca przypada 46. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. W tym dniu pomódlmy się, także w modlitwach osobistych, w intencji Dostojnego Jubilata.