OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9.04.2023

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o Nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzę wszystkim.

1. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • Dzisiaj najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Zachęcamy wiernych do przeżycia tego dnia w chrześcijańskiej radości, w gronie rodziny i najbliższych.
 • Msza Święta Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 7:00. 
 • Kolejne Msze Św. o godz. 12:00 i 18:00. Dzisiaj nie odprawiamy Mszy Św. o godz. 9:00. 
 • Kto uczestniczył w Wigilii Paschalnej może powtórnie przystąpić do Komunii Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania, podobnie jak we wszystkie pozostałe dni roku.
 • Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie,choćby tylko przez radio lub telewizję, błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi udzielanego Miastu i Światu;wystarczy śledzić z uwagą i wiarą sam ryt błogosławieństwa z Watykanu. 
 • Za rok wejdziemy w zalecany liturgiczne czas sprawowania procesji rezurekcyjnej; odbywać się ona będzie na zakończenie Pierwszej Mszy Św. Zmartwychwstania Pańskiego, około północy, z soboty na niedzielę. W tym roku po raz ostatni procesja odbędzie się w niedzielny poranek.

2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 • Jutro Poniedziałek Wielkanocny, obchodzony zwyczajowo jako drugi dzień Świąt Wielkanocnych. 
 • Msze Święte odprawimy jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 9;00, 12:00 i 18:00.
 • W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać katolickie uczelnie i Wydział Teologiczny w Szczecinie. 
 • Kościół zobowiązuje wszystkich wiernych, by w okresie wielkanocnym przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą lub po uzgodnieniu telefonicznym 

3. ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

 • W piątek, 14 kwietnia, przypada narodowe Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. 
 • Z racji trwającej oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 • Najbliższa niedziela kończy oktawę Wielkanocy; to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego; niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. 
 • Codziennie odmawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego wypraszając miłosierdzie dla nas i świata całego.
 • Po Mszach Św. zbiórka do puszki na dzieła miłosierdzia

5. PODZIĘKOWANIA

 • Święta są okazją do wypowiedzenia życzeń i wdzięczności. Pragnę podziękować za ofiary (760 zł.) złożone na kwiaty do Bożego Grobu; 
 • Paniom i Panom, którzy regularnie angażują się w utrzymanie czystości, prace dekoracyjne i porządkowe w naszym kościele i wokół świątyni; 
 • Dziękuję uświetniającym przeżycia Wielkiego Tygodnia, służbie liturgicznej, organistom i prowadzącym śpiewy, szczególnie Pani Paulinie, Panom Dariuszowi i Wojciechowi, osobom zaangażowanym w liturgię i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie;
 • Szczególną wdzięczność wyrażam Wspólnocie Gloria Crucis i Wspólnocie Św. Józefa;
 • Dziękuję za ofiary wspierające naszą wspólnotę, te składane w świątyni i te wpłacane na konto parafialne;
 • Wszystkim pomnażającym dobro w kościele i w naszej wspólnocie, bardzo często w sposób cichy i dyskretny, wypowiadam wdzięczność życzeniami: niech Zmartwychwstały Pan spotka Was na drodze Waszego życia, jak uczniów idących do Emaus.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA, 9 kwietnia

  7:00 W intencji Parafian

12:00 + Piotr GRABOWSKI, 5 rocznica śmierci

18:00 W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 10 kwietnia

  9:00 + Agnieszka KOWALEWSKA

12:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 W intencji Parafian

WTOREK, 11 kwietnia

  9:00 O opiekę w podróży

ŚRODA, 12 kwietnia

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 13 kwietnia

  9:00 O Dary Ducha Świętego dla Amelii

12:00 + Jerzy FENGLER, Msza Św. pogrzebowa

PIĄTEK, 14 kwietnia

18:00 W pewnej intencji

SOBOTA, 15 kwietnia

18:00 W pewnej intencji

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA, 16 kwietnia

  9:00

12:00 Ku uczczeniu Miłosierdzia Bożego

18:00

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W sobotę, 15 kwietnia zapraszamy na film pt. „Zobaczyć anioła” o św. Michale Archaniele. Seanse filmowe o godz. 12:00 i 17:45. Kino Helios DT Kupiec, Szczecin, ul. Krzywoustego 9-10. Bilety rezerwujemy wysyłając sms (podając ilość biletów oraz imię i nazwisko) na nr tel: 609 537 364. Bilety są z numerowanymi miejscami – w cenie 15 zł, można nabyć już półtorej godziny przed seansem – stolik przed kasami biletowymi. Polecamy.

Zapraszamy na filmy: o św. Michale Archaniele, pt. ZOBACZYĆ ANIOŁA, 15. kwietnia, oraz film ŚWIĘTY, seanse są o godz.: 12.00 i 17.45. Kino Helios, ul. Krzywoustego, bilety po 15 zl, zamawiamy sms na nr tel. 609537364. Odbierać można już od 1,5 godz. przed seansem.


W niedzielę, 23 kwietnia o godz. 15:00 na Jasnych Błoniach odbędzie się Masz dla Życia. Zapraszamy.