OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023

1. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki, po Mszy świętej, o godz. 18:00 

Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.

2. ODPUSTY WIELKOPOSTNE

W piątki Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu” po Komunii Św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego,

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej,

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali,

Za odprawienie (przynajmniejtrzydniowych) rekolekcji wielkopostnych.

3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać już za tydzień, od IV Niedzieli Wielkiego Postu, od 19 do 22 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. prof. Grzegorz Wejman; tematyka rekolekcji będzie związana przygotowaniem do jubileuszu 900-lecia misji chrystianizacyjnej św. Biskupa Ottona z Bambergu.

4. NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA

Do następnej niedzieli odmawiamy nowennę do Św. Józefa przed poniedziałkową uroczystością Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Św. Józef jest orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Świętego wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

5. ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Na pomoc misjonarzom, w ubiegłą niedzielę, do Caritas Archidiecezji przekazaliśmy kwotę 1.039 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Zbiórka żywności w sklepie Społem dla osób potrzebujących, którą pragniemy rozdać na święta wielkanocne jest organizowana przez naszą Parafialną Caritas w najbliższy piątek i sobotę, tj. 17 i 18 marca. Prosimy o hojność, która zawsze jest okazywana.

6. WOLONTARIAT W HOSPICJUM

Hospicjum Królowej Apostołów z Tanowa zwraca się z prośbą, by pozyskać wolontariuszy do pomocy szczególnym chorym.

Wolontariat, to bezpłatna pomoc chorym. Pacjentom w hospicjum pomaga się w pielęgnacji, spożywaniu posiłków, przebywania z chorymi, prowadzi się rozmowy, czyta książki lub gazety, a pacjentów poruszających się na wózkach wywozi na spacer. Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od wieku, wykształcenia, czy przekonań. Wystarczy, że ma się chęć niesienia pomocy i trochę wolnego czasu. W gablocie ogłoszeń szczegółowy plakat.

7. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS

Od dzisiaj polecamy baranki, kartki świąteczne i świece na stół wielkanocny. Poprzez nabywanie diecezjalnych propozycji tworzymy fundusz Parafialnego Zespołu Caritas, by wspierać szlachetne dzieła w naszej parafii i diecezji. Polecamy.

8. POŻEGNAINIE

Po ciężkiej i długotrwałej  chorobie żegnamy naszą Parafiankę śp. Annę SUŁECKĄ.

Msza Św. pogrzebowa dzisiaj o godz. 16:30. Ceremonie pogrzebowe jutro, 13 marca na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie o godz 10:00.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie zaprasza do udziału w modlitwie pt. Noc walki o błogosławieństwo dla Polski, która rozpocznie się w piątek, 17 marca br. o godz. 20.00. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga błogosławi wszystkim uczestnikom modlitwy Noc walki o błogosławieństwo dla Polski.

Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 18 marca br. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na wezwanie św. Jana Pawła II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. W programie pielgrzymki jest Msza Święta, prelekcje dotyczące niepełnosprawności, mądrego działania na rzecz obrony życia człowieka oraz wpływu międzynarodowych instytucji na szacunek wobec ludzkiego życia, a także Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.pro-life.pl.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w każdą pierwszą sobotę miesiąca na wspólną modlitwę w intencji osób uzależnionych. Modlitwa odbywa się jednocześnie w dwóch szczecińskich parafiach: pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Pomorzanach i pw. Opatrzności Bożej na os. Majowym. W programie o godz. 15.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.00 Msza Święta. Każdy ma możliwość podania swojej intencji. Przyjdź i módl się o wyzwolenie swoje lub innych.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 12 marca

  9:00 + Jerzy, 30 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

16:30 + Anna SUŁECKA, Msza Św. pogrzebowa

18:00 ++ Regina, Tadeusz, 2 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 13 marca

18:00 W intencji Parafian

WTOREK, 14 marca

  9:00 Dziękczynna za dar życia dla Izabeli i z prośbą o Boże błog. dla Rodziny i opiekę Matki Bożej

ŚRODA, 15 marca

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 16 marca

  9:00 ++ Pelagia, Jan, Janina

PIĄTEK, 17 marca

18:00 W intencji Solenizanta Księdza Rektora Zbigniewa

SOBOTA, 18 marca

18:00 O błogosławieństwo Boże dla Magdy, Łukasza, Stasia i Ignasia

NIEDZIELA, 19 marca

  9:00 + Franciszek, 30 rocznica śmierci

12:00 ++ Waldemar, Janusz PIASECZNI

18:00 ++ Jan, Zofia, ++ z Rodziny