OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Wielkiego Postu, 5.03.2023

1. NIEDZIELA AD GENTES

Dziś II Niedziela Wielkiego Postu – „Ad Gentes” (Do Narodów). Kościół w Polsce modli się, podejmuje post, a także wspiera ofiarą posługę 1.743 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają oni w 99 krajach na 5 kontynentach.

2. WSPÓLNOTA ŚW, JÓZEFA

W poniedziałek, 6 marca Msza Św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszam na Mszę Św. zbiorową w intencji Wspólnoty Św. Józefa. Zapraszam w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

3. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki, po Mszy świętej, o godz. 18:00 

Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.

3. ODPUSTY WIELKOPOSTNE

W piątki Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy „Oto ja, o dobry Jezu” po Komunii Św. przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego, za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, za odprawienie (przynajmniejtrzydniowych) rekolekcji wielkopostnych.

4. MODLITWY W INTENCJI POWOŁAŃ

Rozpoczęła się VI edycja modlitwy „Adoracja i post w intencji powołań”. Nasza parafia przejmuje modlitwę w najbliższą środę, 8 marca Mszą Świętą o godz. 18:00 i potrwa do czwartku 9 marca. Zachęcamy także do podjęcia postu w tej intencji.

5. NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JÓZEFA

W piątek, 10 marca rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef jest orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. PRZYGOTOWANIE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTÓW

Po zakończonych feriach zimowych wznawiamy przygotowania dzieci i młodzieży do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Dzieci komunijne zapraszam na Mszę Św. i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 12:00

Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na Mszę Św. i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 18:00.

7. WOLONTARIAT W HOSPICJUM

Hospicjum Królowej Apostołów z Tanowa zwraca się z prośbą, by pozyskać wolontariuszy do pomocy szczególnym chorym.

Wolontariat, to bezpłatna pomoc chorym. Pacjentom w hospicjum pomaga się w pielęgnacji, spożywaniu posiłków, przebywania z chorymi, prowadzi się rozmowy, czyta książki lub gazety, a pacjentów poruszających się na wózkach wywozi na spacer. Wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od wieku, wykształcenia, czy przekonań. Wystarczy, że ma się chęć niesienia pomocy i trochę wolnego czasu.

W gablocie ogłoszeń jest plakat z informacjami.

8. ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Zbiórka żywności w sklepie Społem dla osób potrzebujących, którą pragniemy rozdać na święta wielkanocne jest organizowana przez naszą Parafialną Caritas w piątek i sobotę, 17 i 18 marca. Prosimy o hojność, która zawsze jest okazywana.

9. WSPARCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH

Na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, w ubiegłą niedzielę, do Caritas Archidiecezji przekazaliśmy kwotę 1,140 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj, z wszystkimi Kościołami w Polsce pamiętamy o Kościele Misyjnym. Ofiarami do puszki wspieramy posługę polskich misjonarzy i misjonarek.

10. WIELKANOCNE DZIEŁO CARITAS

Baranki, kartki świąteczne i świece na stół wielkanocny – do nabycia od przyszłej niedzieli 

11. OSTATNIE POŻEGNANIE

Po ciężkiej i długotrwałej chorobie żegnamy naszą Parafiankę ś.p. Annę SUŁECKĄ.

Msza Św. pogrzebowa w niedzielę 12 marca o godz. 16:30. Ceremonie pogrzebowe w poniedziałek, 13 marca na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie o godz 10:00.

12. ŻYCZENIA

Wielki Post jest nam dany jako czas zdystansowania się do dóbr tego świata po to, aby Pan Bóg mógł przemówić do naszego serca i odnowić w nas swoją miłość.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz uczestniczącym w liturgiach przez internet, za wstawiennictwem 

Św. Brata Alberta życzę otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Pana Boga i bliźnich.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie zaprasza do udziału w rekolekcjach wielkopostnych dla szczecińskiego środowiska akademickiego pt. Ocaleni wygnańcy. Miłość, która rodzi przynależność”, prowadzonych przez O. Wojciecha Jędrzejewskiego OP, w dniach 5-8 marca br., o godz. 20.00. Szczegółowy program znajduje się na stronie lemon kasyno

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 5 marca

  9:00 W 50-lecie małżeństwa Zofii i Andrzeja BIERNACZYK

12:00 O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Ks. Serafina, Klaudii, Ani oraz za wszystkich chorych i cierpiących, którzy prosili o modlitwę; o uwolnienie z nałogów i łaski Boże dla Grzegorza, Dawida, Krzysztofa i Kamila.

18:00 + Beata KORZENIOWSKA

PONIEDZIAŁEK, 6 marca

18:00 W intencjach Wspólnoty Św. Józefa

WTOREK, 7 marca

  9:00 W intencji Parafian

ŚRODA, 8 marca

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 9 marca

  9:00

PIĄTEK, 10 marca

18:00

SOBOTA, 11 marca

18:00 O łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Iwony

NIEDZIELA, 12 marca

  9:00 + Jerzy, 30 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 ++ Regina, Tadeusz, 2 rocznica śmierci