OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 Niedziela Roku, 12.02.2023

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

1. TRAGEDIA W TURCJI I SYRII

Przed kilkoma dniami dotarła do nas przerażająca informacja o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. W wyniku tego zdarzenia tysiące osób straciło życie, zostało rannych lub pozbawionych dachu nad głową i podstawowych środków do życia.

W związku z ogromem tej tragedii decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w wszystkich parafiach naszej archidiecezji w dzisiejszą niedzielę modlimy się za ofiary tych tragedii, a w następną niedzielę, 19 lutego br. przeprowadzimy zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach Świętych na ten cel.

2. NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środęNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada tak wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask.

3. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 14 lutego – Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte.

W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby przez codziennie kierowaną do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

Zapraszam na Mszę Świętą, we wtorki tradycyjnie o godz. 9:00.

4. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

W niedzielę, 19 lutego br., rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać on będzie do soboty, 25 lutego, jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

5. SPOWIEDŹ ŚW.

Przypomnijmy: okazja do spowiedź św. w naszym kościele – codziennie przed każdym nabożeństwem oraz zawsze –na życzenie.

6. INFORMACJA POKOLĘDOWA

Dobiegł czas wyznaczonych tegorocznych odwiedzin kolędowych.

Jeśli kolęda nie odbyła się w wyznaczonym terminie, proszę o zgłoszenie, w kościele lub telefonicznie, odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

7. ŻYCZENIA

Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli czas ferii zimowych, także nauczycielom, pedagogom i katechetom życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Przypominamy: katolik nie odpoczywa bez Pana Boga.

Solenizantom, Jubilatom oraz uczestniczącym w Eucharystii za pomocą łączy internetowych, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta składam najlepsze życzenia.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się w sobotę, 25 lutego br. Uroczystości przeżywane w kontekście liturgicznego wspomnienia Dzieci Fatimskich (20 lutego), będą przebiegać według następującego programu:

godz. 16.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, Litania do Świętych Franciszka i Hiacynty Marto;

godz. 17.00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana; po Mszy Świętej nastąpi indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 16 do 24 lutego br. W dniach trwania nowenny, już po raz kolejny, zostanie podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt z Kustoszem Sanktuarium, tel. 501 082 510, w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 12 lutego

  9:00 + Stanisław, 23 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00 + Tadeusz CHUCHRA

18:00 + Wiesława ŚLIWIŃSKA, 8 rocznica śmierci, + Paulinka

PONIEDZIAŁEK, 13 lutego

18:00 O szczęśliwą operację dla Zdenka

WTOREK, 14 lutego

  9:00 O potrzebne łaski dla Karoliny i Pawła. Niech dobry Bóg prowadzi ich w życiu i błogosławi ich miłości.

ŚRODA, 15 lutego

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 16 lutego

  9:00

PIĄTEK, 17 lutego

18:00 + Józef, 37 rocznica śmierci, ++ z Rodziny KRAJEWSKICH

SOBOTA, 18 lutego

18:00 + Pelagia WALKOWIAK, w rocznicę śmierci

NIEDZIELA, 19 lutego

  9:00

12:00 + Michał, 22 rocznica śmierci, + Franciszka, + Ks. Andrzej

18:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Profesora Wenancjusza DOMAGAŁY. Dziękujemy Bogu za dar życia Wenancjusza oraz za Jego Żonę Danutę, Dzieci i Wnuków. Niech Matka Boża nieustannie się Nimi opiekuje.