OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Roku, 05.02.2023

1. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z LOURDES

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

2. ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

3. PONIEDZIAŁKOWE MODLITWY

Mężczyzn ze Wspólnoty Św. Józefa zapraszam w jutrzejszy poniedziałek, 6 lutego na Mszę Świętą zbiorową odprawianą w intencji Wspólnoty o godz. 18:00. Po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta zbiorowa w intencji Wspólnoty Św. Józefa.

4. ŚRODOWE MODLITWY

W każdą środęNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta zbiorowa o godz. 18:00.

W trudnych, pełnych lęków i obaw, niepewności i realnych zagrożeń współczesnych czasach nieustannie, z wiarą i ufnością zwracajmy się do Maryi, Matki naszej najlepszej i Orędowniczki pewnej u Boga.

5. OKAZJA DO SPOWIEDZI

Przypomnijmy: okazja do spowiedź św. w naszym kościele – codziennie przed każdym nabożeństwem oraz zawsze, na życzenie.

6. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

W poniedziałek, 6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku

W piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.

7. INFORMACJA POKOLĘDOWA

Dobiegł czas wyznaczonych tegorocznych odwiedzin kolędowych.

Jeśli kolęda nie odbyła się w wyznaczonym terminie, proszę o zgłoszenie, w kościele lub telefonicznie, odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

8. ŻYCZENIA

Parafianom, Solenizantom, Jubilatom oraz uczestniczącym w Eucharystii za pomocą łączy internetowych, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta składam najlepsze życzenia.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 5 lutego

  9:00 + Andrzej MICHAŁOWSKI, z racji imienin

12:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, miesiąc po pogrzebie

18:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 29 Msza Św. gregoriańska

PONIEDZIAŁEK, 6 lutego

17:30 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 30 Msza Św. gregoriańska

18:00 W intencjach Wspólnoty Św. Józefa

WTOREK, 7 lutego

  9:00 W intencji dziękczynnej i z prośbą o Boże błogosławieństwo

ŚRODA, 8 lutego

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 9 lutego

  9:00 O Dary Ducha Świętego na obronie pracy dyplomowej i podczas egzaminu pielęgniarskiego dla Karoliny i całego roku pielęgniarstwa. Niech Pan Bóg prowadzi w tym powołaniu i obdarza potrzebnymi łaskami.

PIĄTEK, 10 lutego

18:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA, 11 lutego

18:00

NIEDZIELA, 12 lutego

  9:00 + Stanisław, 23 rocznica śmierci, ++ z Rodziny 

12:00 + Tadeusz CHUCHRA 

18:00 + Wiesława ŚLIWIŃSKA, 8 rocznica śmierci, + Paulinka