OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Roku, 29.01.2023

1. ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności.

Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.

To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę.

Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 9:00 i 18:00.

3. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.

Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

Modlitwą naszą otaczamy szczególnie Wspólnotę Gloria Crucis.

Tego dnia będziemy także prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych, zwłaszcza na klasztory i domy zakonne borykające się z trudnościami.

4. W PIERWSZYM TYGODNIU MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W CZWARTEK dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Msza Św. w czwartek tradycyjnie o godz. 9:00.

W PIĄTEK pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Na zakończenie Mszy Św., którą odprawimy o godz. 18:00 modlitwy pierwszopiątkowe z okazją do spowiedzi św.

W piątek będziemy demontować szopkę i choinki. Chętnych zapraszam na godz. 10:00.

W SOBOTĘ czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca; po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Odwiedziny chorych w sobotę, tradycyjnie od godz. 10:00.

Okazja do spowiedź św. w naszym kościele – codziennie przed każdym nabożeństwem oraz zawsze, na życzenie.

5. KALENDARZ LITURGICZNY

W tym tygodniu patronuje nam:

We wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

6. ODWIEDZINY KOLĘDOWE

Dobiegł czas wyznaczonych tegorocznych odwiedzin kolędowych.

Serdeczne podziękowania składam Rodzinom, których serca i domy otwarły się na błogosławieństwo kolędowe. Bóg zapłać także za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękuję również ministrantom, którzy w tej drodze i modlitwie służyli pomocą.

Jeśli kolęda nie odbyła się w wyznaczonym terminie, proszę o zgłoszenie (w kościele lub telefonicznie), odwiedzę Państwa w czasie wspólnie uzgodnionym.

7. WSPÓLNOTA ŚW. JÓZEFA

Ogłoszenie dla Wspólnoty Św. Józefa: miesięczna rotacja modlitw zostaje przeniesiona z pierwszej środy miesiąca na pierwszy poniedziałek miesiąca – najbliższa w poniedziałek, 6 lutego. Od teraz comiesięczna Msza Św. zbiorowa będzie odprawiana w intencji Wspólnoty Św. Józefa w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

8. KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej tworzy Przedszkole Katolickie „Wojtuś” przy ul. Orawskiej na szczecińskiej Pomorzanach. Program wychowawczy obejmuje wszystkie obszary rozwoju człowieka w duchu wartości katolickich. W gablocie ogłoszeń duszpasterskich podane są szczegółowe informacje.

9. ŻYCZENIA

Parafianom, Solenizantom, Jubilatom oraz uczestniczącym w Eucharystii za pomocą łączy internetowych, za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta składam najlepsze życzenia

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz

tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 29 stycznia

  9:00 O szczególną opiekę dla Moniki

12:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 22 Msza Św. gregoriańska

18:00 + Beata KORZENIOWSKA, 2 rocznica śmierci

PONIEDZIAŁEK, 30 stycznia

18:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 23 Msza Św. gregoriańska

WTOREK, 31 stycznia

  9:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 24 Msza Św. gregoriańska

ŚRODA, 1 lutego

18:00 W intencjach nowennowych

18:30 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 25 Msza Św. gregoriańska

CZWARTEK, 2 lutego

  9:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 26 Msza Św. gregoriańska

18:00 W intencji Parafian

PIĄTEK, 3 lutego

18:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 27 Msza Św. gregoriańska

SOBOTA, 4 lutego

17:30 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 28 Msza Św. gregoriańska

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 5 lutego

  9:00 + Andrzej MICHAŁOWSKI, z racji imienin

12:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, miesiąc po pogrzebie

18:00 + Mirosław WYŻYKOWSKI, 29 Msza Św. gregoriańska