OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie, tj. do 7 grudnia. Rekolekcje głosi Ksiądz Zbigniew Woźniak Rektor AWSD. Serdecznie zapraszamy.

Spotkania rekolekcyjne – w czasie niedzielnych Mszy Świętych oraz od poniedziałku do środy podczas wieczornych Mszy Świętych o godz. 18:00.

W związku z rekolekcjami i uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w tym tygodniu nie będzie porannych Mszy Św. roratnich; zapraszamy codziennie na godz. 18:00.

2. Także dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Wpieramy modlitwą chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszach Świętych, na prośbę Sekretariatu Episkopat Polski, wspieramy naszych Braci i Siostry na Wschodzie ofiarą złożoną do puszki przy wyjściu z kościoła.

3. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku.

W 1947 roku Matka Boża w objawieniu, które usłyszała pielęgniarka Pierina Gilli w Montichiari w Italii, powiedziała: Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej Godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona”.

W czwartek w naszej parafii Msze Święte o godz. 12:00 i 18:00.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ofiary składane na tacę będą przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.

4. Świece na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze i opłatki wigilijne są do nabycia u Pań z Parafialnej Caritas. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji diecezjalnej i parafialnej dobroczynności.

W zakrystii są jeszcze „Torbę miłosierdzia”, któremożna wypełnić artykułami żywnościowymi lub środkami chemicznymi. Artykuły będą wsparciem dla osób ubogich.

W następną niedzielę, 11 grudnia, w naszym kościele, odbędzie się Harcerski Jarmark, na którym będzie można nabyć różnorodne bożonarodzeniowe ozdoby. Swoje rękodzieło polecają Harcerki „Smoki” i Harcerze Dzikie Koty” z II. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej.

5. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

W środę, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła;

6. Wyrażam wdzięczność za ofiarowane artykuły nabyte w sklepie Społem dla potrzebujących w minionym tygodniu, za obficie napełniane Torby Miłosierdzia, za składane ofiary na potrzeby parafii, dziękuję dającym o wnętrze świątyni i teren przykościelny; wszelkim Dobroczyńcom składam podziękowania – serdeczne Bóg zapłać.

7. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a także uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową składamy najlepsze życzenia: szczególnej opieki Matki Bożej.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 4 grudnia 2022

  9:00 ++ Maria, Stefan MARCINKOWSCY

12:00 +Zofia MICHAŁOWSKA, 15 rocznica śmierci

18:00 ++ Genowefa, Bolesław JAKUBIEC, ++ Karolina, Stefan KRZYSTOPOLSCY

PONIEDZIAŁEK, 5 grudnia 2022

18:00

WTOREK, 6 grudnia 2022

18:00

ŚRODA, 7 grudnia 2022

18:00 + Jerzy FRĄCKOWIAK, 4 rocznica śmierci

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 8 grudnia 2022

12:00 Ku uczczeniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

18:00 W intencji Parafian

PIĄTEK, 9 grudnia 2022

18:00 + Jerzy KIONA, ++ Janusz i Sebastian ŻYCZKO

SOBOTA, 10 grudnia 2022

18:00 W int. żyjących Członków Duszpasterstwa Akademickiego i za zmarłych Księży Grzegorza OKROY’A i Józefa KOSOBUCKIEGO oraz zmarłych Członków ODY

NIEDZIELA, 11 grudnia 2022

  9:00 ++ Maria, Stefan MARCINKOWSCY

12:00 + Aleksandra FENRYCH, 11 rocznica śmierci oraz w int. Barbary, w Dniu Urodzin

18:00 ++ Marianna, Jan