OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu, 22 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do danych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą do dyspozycji parafialnej dobroczynności.

3. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 7:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

Ponadto w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Święta będzie sprawowana również o godz. 18:00.

4. Rekolekcje Adwentowe – od przyszłej niedzielido środy włącznie, tj od 4 do 7 grudnia br. w czasie codziennych, wieczornych Mszy Świętych. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Rektor Zbigniew Woźniak. Serdecznie zapraszamy.

5. W tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Modlitwy w czasie wieczornego nabożeństwa w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, nabożeństwo przebłagalne i Msza Święta.

W sobotę adoracja również od godz. 17:00, następnie modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10:00.

6. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecać Opatrzności Bożej wszystkich naszych parafian zmagających się z problemem bezrobocia i poszukujących pracy. 

Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki pary wyjściu z kościoła złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

7. W zakrystii są jeszcze „Torbę miłosierdzia”, któremożna wypełnić artykułami żywnościowymi lub środkami chemicznymi. Artykuły będą wsparciem dla osób ubogich.

Zbiórka żywności w sklepie Społem dla osób potrzebujących jest organizowana przez naszą Parafialną Caritas w najbliższy piątek i sobotę (2 i 3 grudnia).

Świece na stół wigilijny, kartki świąteczne i kalendarze są do nabycia u Pań z Parafialnej Caritas.

8. W tym tygodniu patronują nam:

W środę, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

W sobotę, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich.

9. Za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, dającym o wnętrze świątyni i teren przykościelny, a ostatnio odśnieżającym wokół kościoła, wszelkim Dobroczyńcom składam podziękowania – serdeczne Bóg zapłać.

10. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową składam najlepsze życzenia: szczególnej opieki Matki Najświętszej.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 27 listopada 2022

  9:00 W intencji Anny, z prośbą o szczęśliwa operację i łaskę zdrowia

12:00 + Lidię, 2 rocznica śmierci, + Jej Męża Piotra, ++ Ich Rodziców

18:00 ++ z Rodzin MINDAK i PIASECZNYCH

PONIEDZIAŁEK, 28 listopada 2022

  7:00

18:00 + ks. Zdzisław KOCH, z racji imienin

WTOREK, 29 listopada 2022

  7:00

ŚRODA, 30 listopada 2022

  7:00 + Joanna CIECHAŃSKA, 7 rocznica śmierci

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 1 grudnia 2022

  7:00

PIĄTEK, 2 grudnia 2022

  7:00

18:00 + Maria, 6 rocznica śmierci, ++ Józef, Marianna

SOBOTA, 3 grudnia 2022

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 4 grudnia 2022

  9:00 ++ Maria, Stefan MARCINKOWSCY

12:00 +Zofia MICHAŁOWSKA, 15 rocznica śmierci

18:00 ++ Genowefa, Bolesław JAKUBIEC, ++ Karolina, Stefan KRZYSTOPOLSCY

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor zaprasza na konferencję pt. Chrystianofobia – chrześcijaństwo poza granicami tolerancji, która odbędzie się środę, 30 listopada br., o godz. 17.00, w Hotelu Marriott przy pl. Brama Portowa 2 w Szczecinie (Posejdon, sala Colosseum). Tematyka konferencji będzie dotyczyć prześladowania chrześcijan. Gościem spotkania będzie m.in. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.