OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

Dziśza publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

Przypominamy – szczere ponawianie „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” jest w stanie uporządkować wszystkie obszary życia osobistego, rodzinnego, a także wszystkie sprawy życia Ojczyzny i Kościoła.

2. Dzisiaj także obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Modlimy się za tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także za ich rodziny i bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, następnie Msza Święta odprawiana w intencjach nowennowych. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomoc.

4. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Panu Bogu codziennie 20 minut przed Mszą Świętą do końca tygodnia.

Kartki na wypominki są jeszcze w tym tygodniu przy wyjściu z kościoła.

Serdecznie zapraszam, aby wspierać modlitwą tych, którzy w czyśćcu wypłacają się Bożej sprawiedliwości.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny – w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od 2. Niedzieli Adwentu do środy włącznie, tj od 4 do 7 grudnia br. w czasie codziennych Mszy Świętych. Rekolekcje wygłosi Ksiądz Rektor Zbigniew Woźniak.

6. Na pomoc dla Ukrainy w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1.300 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

7. „Torbę miłosierdzia” możemy zabrać z zakrystii i wypełnić ją artykułami żywnościowymi z dłuższym terminem przydatności do spożycia lub wypełnić ją środkami chemicznymi. Artykuły będą wsparciem dla osób ubogich. Całość można przekazać bezpośrednio potrzebującym lub przynieść do Parafialnej Caritas.

8. Wspomnienia liturgiczne w tygodniu:

W poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

We wtorek, 22 listopada – Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Panu Dariuszowi, Pani Paulinie oraz Panu Wojciechowi dziękujemy za zaangażowanie w uświetnienie piękna liturgii i życzymy zdrowia oraz muzykowania „na chwałę Pana Boga” i dla „uświęcenia wiernych”. Składam serdeczne podziękowania i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

W czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

9. Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dbającym o otoczenie naszego kościoła i jego wnętrza składam podziękowania – serdeczne Bóg zapłać.

10. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową składam najlepsze życzenia: obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

11. Polecamy prasę katolicką. Są do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List dla Chorych.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 20 listopada 2022

  9:00 + Marianna, 30 rocznica śmierci, ++z Rodziny

12:00 Ku uczeniu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

18:00 ++ Eleonora, Stefan SIERPOWSCY, ++ Janina, Irena, Gertruda, + Jan FRĄCKOWIAK, ++ Jerzy, Ludwik, Pelagia WALKOWIAK, + Ks. Henryk STYCZEŃ, + Siostra Celestyna, ++ Helena Grabowska z Mężem

PONIEDZIAŁEK, 21 listopada 2022

18:00 W pewnej intencji

WTOREK, 22 listopada 2022

  9:00

ŚRODA, 23 listopada 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 24 listopada 2022

  9:00 W intencji Marii, z prośbą o szczęśliwą operację i łaskę zdrowia

PIĄTEK, 25 listopada 2022

18:00 + Maria, 6 rocznica śmierci, ++ Józef, Marianna

SOBOTA, 26 listopada 2022

18:00

NIEDZIELA, 27 listopada 2022

  9:00 W intencji Anny, z prośbą o szczęśliwą operację i łaskę zdrowia

12:00 + Lidia, 2 rocznica śmierci, + Piotr, ++ Ich Rodzice

18:00 ++ z Rodzin MINDAK i PIASECZNYCH

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W czwartek, 24 listopada br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie obchodził 20. rocznicę sakry biskupiej. W związku z tym prosimy o modlitwę za Naszego Pasterza: Módlmy się za naszego Księdza Arcybiskupa Metropolitę o dary Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej, o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże na drogach pasterskiej posługi w naszej Archidiecezji.

Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor zaprasza na konferencję pt. Chrystianofobia – chrześcijaństwo poza granicami tolerancji, która odbędzie się środę, 30 listopada br., o godz. 17.00, w Hotelu Marriott przy pl. Brama Portowa 2 w Szczecinie (Posejdon, sala Colosseum). Tematyka konferencji będzie dotyczyć prześladowania chrześcijan. Gościem spotkania będzie m.in. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.