OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2022

Ziemska rzeczywistość stanowi jedynie odbicie piękna, którym jest sam Bóg. Pretekstem do proroctwa Jezusa o zburzeniu Jerozolimy była uwaga o wystroju budowli przyozdobionej pięknymi kamieniami i darami. Rozważania na temat budowli, która powstawała już od 46 lat, były pretekstem do wyrażenia o wiele ważniejszej prawdy. Jezus naucza, że Jego uczniów czekają prześladowania. Jest to nieodłączny element życia Kościoła w każdym czasie i we wszystkich okresach, także i w obecnych czasach. Jest do także moment „składania świadectwa”. Bóg nie opuszcza prześladowanych, spieszy im z pomocą przez cnotę męstwa, dzięki której mogą z odwagą świadczyć o Bogu żyjącym na wieki.

1. Dzisiaj Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Konferencja Episkopatu Polski organizują XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc zostanie skierowana do chrześcijan żyjących w dotkniętej wojną Ukrainie. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy świętej będziemy wspierać nasze Siostry i Braci z Ukrainy.

2. Również w dzisiejszą niedzielę przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, są rozdawane dla chętnych w zakrystii po Mszach Świętych. Kto weźmie taką torbę, zachęcany jest, aby wypełnił ją produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi, a następnie bezpośrednio przekazał potrzebującym. Taki sposób poleca papież Franciszek. Kto nie wie, komu przekazać taką torbę, może przynieść ją do zakrystii.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączą się w inicjatywy, zarówno papieską, jak i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 i Msza Święta odprawiana w intencjach nowennowych. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomoc.

4. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach trwa przez cały listopad codziennie 20 minut przed Mszą Świętą. Kartki na wypominki są przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszam, aby wspierać modlitwą tych, którzy w czyśćcu wypłacają się Bożej sprawiedliwości.

5. W tym tygodniu patronuje nam:

W czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

W piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

6. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

7. Wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dbającym o otoczenie naszego kościoła i jego wnętrze składam podziękowania – serdeczne Bóg zapłać.

8. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową składam najlepsze życzenia: opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. Polecamy prasę katolicką. Są do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, i List dla Chorych.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 13 listopada 2022

  9:00 ++ z Rodzin MAJDANIEC i CHOJNOWSKICH

12:00 ++ z Rodziny JANKOWSKICH: Franciszek, 19 rocznica śmierci, Anna, 13 rocznica śmierci

18:00 + Witold, ++ z Rodziny SAWICZ

PONIEDZIAŁEK, 14 listopada 2022

18:00 + Janina ZEMLAK-PILARSKA

WTOREK, 15 listopada 2022

  9:00 W intencji Parafian

ŚRODA, 16 listopada 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 17 listopada 2022

  9:00 W pewnej intencji

PIĄTEK, 18 listopada 2022

18:00 + Manfred REBHUHN, 1 rocznica śmierc

SOBOTA, 19 listopada 2022

18:00 ++ Kazimierz, Jadwiga DWORAKOWSCY, ++ Łucja, Feliks SAMULCZYK, ++ Karol, Adaś BERLIŃSCY

NIEDZIELA, 20 listopada 2022

  9:00 + Marianna, 30 rocznica śmierci, ++ z Rodziny

12:00 Ku uczczeniu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

18:00 ++ Eleonora, Stefan SIERPOWSCY, ++ Janina, Irena, Gertruda, + Jan FRĄCKOWIAK, ++ Jerzy, Ludwik, Pelagia WALKOWIAK, + Ks. Henryk STYCZEŃ, + Siostra Celestyna, ++ Helena Grabowska z Mężem