OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKA, 31 Niedziela Zwykła – 30 października 2022

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy 18 Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie Słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego Domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

2. Dziś i jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. Także w jutrzejszy poniedziałek odbędzie się kolejna „Procesja ze świętymi”, w której uczestnicy niosą relikwie świętych i błogosławionych. Procesja wyruszyo godz. 20:00 z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie około godz. 21:00 zostanie odprawiona Msza Św.

4. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.

Program nabożeństw na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie znajduje się poniżej w komunikatach Kurii Metropolitalnej.

5. W środę, 2 listopada – Wspomnienie Wiernych Zmarłych.

Msze Święte również o godz. 9:00, 12:00 i 18:00.

Zapraszamy na wspólną modlitwę za bliskich zmarłych.

6. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach od 3 listopada, przez cały miesiąc, codziennie 20 minut przed Mszą Świętą.

Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych ofiarowana tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej.

W Dzień Zaduszny – nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. W piątek, 4 listopada – Pierwszy Piątek Miesiąca.

Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

O godz. 17:30 Nabożeństwo Przebłagalne, modlitwa za zmarłych i o godz. 18:00 Msza Święta.

9. W sobotę, 5 listopada – Pierwsza Sobota Miesiąca.

Odwiedziny chorych od godz. 10:00.

Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:30 Modlitwa Różańcowa za zmarłych, o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Rodziny Różańcowej.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

W piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.

11. Na działalność misjonarzy złożyliśmy w minioną niedzielę kwotę 512 zł.; a tydzień prędzej, w Dzień Papieski – 1.011 zł.

Pięknie dziękuję za wszelkie ofiary wspierające naszą wspólnotę parafialną, zarówno składane na tacę jaki i wpłacane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową składam najlepsze życzenia: doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 30 października 2022

  9:00 W 90. rocznicę urodzin Księdza Kanonika Ireneusza Antkowiaka, intencja od Parafian

12:00 W 90. rocznicę urodzin Księdza Kanonika Ireneusza Antkowiaka, intencja od Marcina Bury

18:00 ++ z Rodzin PIŁASZEWICZ, JARMOŁOWICZ

PONIEDZIAŁEK, 31 października 2022

18:00 + Zygmunt MARKOWSKI, 3 rocznica śmierci

WTOREK, 1 listopada 2022

  9:00 W intencji Parafian

12:00 ++ Anna, Stanisław, ++ z Rodzin MOKRZYCKICH i BORKÓW, + Jan STRZELECKI

18:00 W intencji polecanych zmarlych

ŚRODA, 2 listopada 2022

  9:00 W intencji zmarłych

12:00 ++ Zofia, Franciszek, ++ z Rodzin ŻYCHLIŃSKICH, STACHOWICZÓW

18:00 + Beata KORZENIOWSKA

CZWARTEK, 3 listopada 2022

  9:00 ++ Anastazja, Henryk, Elżbieta, Józef, ++ z Rodziny LICHOTÓW

PIĄTEK, 4 listopada 2022

18:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA, 5 listopada 2022

18:00 W intencji Wspólnoty Żywego Różańca

NIEDZIELA, 6 listopada 2022

  9:00 ++ Stanisława, Józef BIERNACZYK

12:00 + Andrzej MICHAŁOWSKI, 6 rocznica śmierci

18:00 + Karol RYCHLICKI, 8 rocznica śmierci

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ

W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Ponadto w tym dniu na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, Mszy Świętej o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu tej Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.

W tym dniu Mszy Świętej o godz. 15.00 na Cmentarzu Zachodnim będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna za zmarłych.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.

Informujemy również, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 29 października do 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.

W czwartek, 3 listopada, zapraszamy do Archikatedry, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w intencji Śp. Księży Arcybiskupów, Śp. Księży Biskupów i Śp. Kapłanów, którzy posługiwali w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej od 1972 r. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii, która będzie połączona z modlitwą wypominkową za wszystkie osoby duchowne, posługujące w Archi-diecezji od jej początku.