OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 30 Niedziela Zwykła – 23 października 2022

Stawać się w oczach Bożych coraz lepszym jest możliwe jedynie wtedy, gdy działa w człowieku łaska. Otwarciem się na Boże działanie jest pełna pokory modlitwa, w której stajemy przed Panem jako grzesznicy. Chrystus wyraźnie krytykuje „fasadową pobożność”, która zamiast rozwijać relację z Bogiem skupia się jedynie na własnej doskonałości. Nie wystarczy też bycie kolekcjonerem dobrych uczynków, aby trzeba rozwijać w swoim sercu świętość. Kiedy stajemy do modlitwy z sercem skruszonym i w duchu pokory, nasza modlitwa przenika niebiosa i staje się miłą Bogu. Świadomość własnej słabości i niewystarczalności jest miejscem objawienia Bożego miłosierdzia. Dzisiejsze Słowo Boże inspiruje nas, abyśmy potrafili patrzeć na innych z miłością i nimi nie pogardzali.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą wspieramy misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.

Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami złożonymi do puszki przy wyjściu z kościoła. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy podziękowania, serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, tj. we wtorek i w czwartek o godz. 8:30, w pozostałe dni o godz. 17:30.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

3. W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, następnie Msza Św. w intencjach nowennowych. Uczestnicy liturgii przynoszą w sercu intencje, które za przyczyną Matki Bożej są ofiarowane jako intencja mszalna.

5. W tym tygodniu patronuje nam:

W piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie,świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

6. W poniedziałek, 31 października br. odbędzie się w Szczecinie zgodnie z dotychczasową tradycją, kolejna „Procesja ze świętymi”, w której uczestnicy niosą relikwie świętych i błogosławionych. Procesja wyruszyo godz. 20:00 z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie około godz. 21:00 zostanie odprawiona Msza Św.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Formularze do wypisywania imion zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Przed dwoma tygodniami odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych nabożeństwach. W naszej parafii frekwencja przedstawia się następująco: na 883 osoby zameldowane na terenie parafii we Mszach Św. uczestniczyło 17,5 % parafian, do Komunii Św. przystąpiło 71,6 % z będących w kościele.

9. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, uczestniczącym w liturgiach przez transmisję internetową życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

ks. Stanisław Drewicz, proboszcz, tel. 601 76 28 25

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA, 23 października 2022

  9:00 + Tadeusz SUŁECKI, + Jadwiga ZAGÓRSKA

12:00 ++ Józefa, Kazimierz NOWICCY, ++ Barbara, Stanisław RUSIN, ++ z Rodziny

18:00 W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK, 24 października 2022

18:00 W intencji Zbigniewa, w Dniu Urodzin

WTOREK, 25 października 2022

  9:00 W intencji Parafian

ŚRODA, 26 października 2022

18:00 W intencjach nowennowych

CZWARTEK, 27 października 2022

  9:00 W intencji chrześniaków Grażyny, Piotra, Przemysława i Wojciecha

PIĄTEK, 28 października 2022

18:00 + Łukasz

SOBOTA, 29 października 2022

18:00 + Teofil, 18 rocznica śmierci, intencja od Żony, Córek i Wnucząt

NIEDZIELA, 30 października 2022

  9:00 W 90. rocznicę urodzin Ks. Kanonika Ireneusza Antkowiaka

12:00 W 90. rocznicę urodzin Ks. Kanonika Ireneusza Antkowiaka, od Marcina Bury

18:00 ++ z Rodzin PIŁASZEWICZ, JARMOŁOWICZ

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Teologicznym US i roku formacyjnego w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym, połączona z Wydziałowym obchodem 50. rocznicy utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, odbędzie się w poniedziałek, 24 października br.